YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan tepki gösterdi: BM niye var merak ediyorum!
BM Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yi ve BM'nin tavrını eleştirdi.
Erdoğan tepki gösterdi: BM niye var merak ediyorum!
25 Eylül 2014 / 07:29 Güncelleme: 25 Eylül 2014 / 11:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda bir konuşma yaptı.

Ortadoğu'da yaşanan terör ve şiddet olaylarına dikkat çeken Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in sessizliğine tepki gösterdi.

BM Genel Kuruluna Mısır Cumhurbaşkanı olarak katılan Abdülfettah el Sisi'yi de eleştiren Erdoğan, "Mısır'da halkın oylarıyla seçilmiş iktidar darbeyle indirilirken Birleşmiş Milletler'de ülkeler bunu izliyor ve darbeyi yapan meşrulaştırılıyor. Birleşmiş Milletler doğruyu savunma konusunda çok daha cesur olmalıdır" dedi.

BM'nin darbeye karşı tutumunu eleştiren Erdoğan, "Çocukların öldürülmesine, halkın oylarıyla gelmiş iktidarların silah ve tanklarla darbe yoluyla devrilmesine seyirci kalanlar, tepkisiz kalanlar, bu insanlık suçuna alenen ortak olmaktadır. Demokrasi diyorsak sandığa sahip çıkalım. Yok demokrasi değil de darbeyi savunacaksak, bu BM niye var diye merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

250920140250255190491_2.jpg

Gerçek Lider
 // Doğan Yaşar
Dünya devlerinin gözünün içine bakarak onlara insanlık dersi veriyor, işte gerçek bir dünya lideri.Mazlumların umudu, sessiz yığınların sesi...
25 Eylül 2014 09:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler