YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan tavır koydu
3’ncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk yönettiği 'Kış Tatbikatına' Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül katılmıyor..
Erdoğan tavır koydu
03 Mart 2010 / 13:56 Güncelleme: 03 Mart 2010 / 15:02

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Osmanlı Rus Harbi’nde 90 bin askerin donarak şehit olduğu Sarıkamış’ta gerçekleştireceği 2010 Kış Tatbikatı’nı, mahkeme tarafından kabul edilen Erzincan iddianamesinde 1 numaralı sanık olarak gösterilen 3’ncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk yönetecek. Tatbikata bu yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan katılmıyor.

Kars il merkezine 10 kilometre mesafedeki Cumhuriyet Köyü Akbaba Dağları’ndaki 2010 Sarıkamış Kış Tatbikatı bölgedeki köylüleri ise heyecanlandırdı. 2010 Sarıkamış Kış Tatbikatı için tüm hazırlıklar tamamlandı. 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk de tatbikatı yönetmek için bugün Kars’a gelecek. Helikopterle tatbikat alanına inmesi beklenen Berk’i herkes heyecanla bekliyor.

Köylülerden Salman Samancı, tatbikat alanına giden gazetecilere, tatbikatla ilgili yapılan hazırlıkları anlattı. 1969 yılından bu yana yapılan tatbikatları ezberlediklerini söyleyen Sabancı, çok heyecanlandıklarını ve gururlandıklarını belirtti. Samancı ayrıca, tatbikat süresince askerlerin köyde sağlık taraması yaptıklarını, veteriner hekim gönderip hayvanlarını muayene ettirdiklerini dile getirdi.

Tatbikat provaları ise Berk’in gelmesine yakın saatlerde başladı. Köylüler de tatbikat alanına yakın mesafedeki evlerinden tatbikatı izlemeye başladılar. 80 yaşındaki İmmi Samancı da askerlere bol bol dua etti ve her tatbikatı izlediğinde duygulandığını söyledi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler