YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Tarih vesile olanları affetmeyecek!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PYD ve YPG birer terör örgütüdür, bu terör örgütlerinin bu tür bir yapılanmaya gitmesine vesile olanları bir defa tarih affetmeyecektir" dedi.
Erdoğan: Tarih vesile olanları affetmeyecek!
16 Şubat 2016 / 19:40 Güncelleme: 16 Şubat 2016 / 20:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mansur Hadi ile ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye-Yemen ilişkileri üzerine değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Suriye meseleleri konusunda da açıklama yaptı.

DULARARIMIZ YEMEN'İN HUZURA KAVUŞMASI DIR

Tüm uluslararası kuruluşlara yaşanan drama sessiz kalmamaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Duamız ve temennimiz, kardeş Yemen'in hak ettiği barış, huzur ve istikrara en kısa sürede kavuşmasıdır.

YEMEN'İN KAPSAYICI BİR ÇÖZÜME İHTİYACI VAR

Yemen'in gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Türkiye bu sıkıntılı günlerinde Yemen'in yanındadır. Yemen'deki sorunlara siyasi çözüm bulma çalışmaları devam ediyor. Yemen'de kapsayıcı bir çözüme ihtiyaç var.

Yemen'deki soruna siyasi çözüm bulmaya yönelik çabalar devam ediyor, sorunlara kalıcı çözüm bulunması ancak siyasi diyalog ve meşru devlet makamlarına saygı temelinde bir mutabakatla mümkündür. Bu çerçevede 2216 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının tüm taraflarca uygulanması çok önemlidir.

TARİH AFFETMEYECEK!

Burada sivil halka acımasızca yapılan bu saldırıların hedefi PYD'ye yönelik orada bir kuşak oluşturmaktır. Burada işin kara boyutunu da YPG ile yürütmektedir. Buradan ben özellikle batılı dostlarımıza tekrar sesleniyorum. PYD ve YPG birer terör örgütüdür, bu terör örgütlerinin bu tür bir yapılanmaya gitmesine vesile olanları bir defa tarih affetmeyecektir.

DAİŞ BİZİM İÇİN NASIL TERÖR ÖRGÜTÜYSE...

PKK terör örgütünü bu şekilde kabul edenler şunu bilmelidir ki PYD de YPG de bunlar birer terör örgütüdür, kimse bunu farklı yere çekmeye kalkmasın. Zaman içerisinde biz bunlara zaten bütün belgelerini verdik. Belgeleri vermemize rağmen bunlar hala Suriye'de Irak'ta ne yazık ki aynı oyunu oynuyorlar. DAİŞ bizim için nasıl bir terör örgütüyse PYD de YPG de DHKP-C'si de öyle bir terör örgütüdür

ANGAJMAN KURALLARINI UYGULUYORUZ

Biz koalisyon güçleriyle bir hareketin içerisindeyiz ama ne yazık ki koalisyon güçleri de şu anda attıkları bazı adımlarla örneğin telefon açıp, telefonda bizim ülkemize yönelik saldırılar karşısında silahlı kuvvetlerimizin top atışlarını ki bu angajman kurallarının uygulanmasıdır. Bunu kalkıp 'Suriye'deki Kürtlerin vurulması' diye ifade edenler önce dürüst davransınlar, onları ben dürüstlüğe davet ediyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler