YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan tam destek verdi
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Erdoğan'ı ziyaret etti. Trabzonspor'un yeni projesine Başbakan Erdoğan'dan tam destek geldi...
Erdoğan tam destek verdi
26 Nisan 2011 / 07:56 Güncelleme: 26 Nisan 2011 / 07:58

Akyazı'da denize dolgusu devam eden yeni stat projesi için tam destek aldı. Şampiyonlar Ligi için Avni Aker'i yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Trabzonspor heyeti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kapısını çaldı. Akyazı'da deniz doldurularak yapılacak stadın konuşulduğu görüşmede, Erdoğan projeye olan tam desteğini yineledi. Bordo-Mavili-ler'in yeni stadı, kulüp tesisleri ile birlikte 350 milyon liraya mal olacak ve 2 yılda tamamlanacak.

Özak ve Bayraktar da vardı

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Alex'i makamında ağırlayan Başbakan Erdoğan bu sefer de Trabzonspor heyetini kabul etti. Devlet Bakanı Faruk Özak ile TOKI eski başkanı ve Trabzon milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar da görüşmede yer aldı.

Şener, "Kulübümüzün bulunduğu yer havaalanı geliştirme sahası içine katıldığı için oradan çıkmamız gerekecek. Stat projesinde kulübün idari yapılarının stadın altına konulabilmesini talep ettik. Buradan da mutlu bir şekilde ayrılıyoruz" dedi.

Bu arada Trabzon'da Şampiyonlar Ligi sıkıntısı baş gösterdi. Başkan Şener "Bilindiği gibi Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı garantiledik ama Avni Aker Stadı şimdiki haliyle UEFA kriterlerini uymuyor. Devler Ligi maçlarını sahamızda oynamak için çalışmalara başladık. Ağustos ayına kadar stadın geliştirilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Alternatif stat Olimpiyat

Sadri Şener, "Yoksa istanbul'da oynamak zorunda kalacağız" diye devam etti ve şunları söyledi: "Alternatif stat bildirmek zorundayız. Geçen sene Bursas-por'un da yaptığı gibi istanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nı bildireceğiz ama stadı yetiştiririz diye umuyorum."

Fenerbahçe'ye penaltı tepkisi

Şener, Başbakan Recep Tayyip Er doğan’ın görüşmede kendisine “4 maç kaldı, iyi oynayan şampiyon olsun” dediğini ifade etti. “Biz de iyi oynuyoruz, herhalde bizi kastetti” diyerek esprili bir ifade kullandı. Şener “Kalan 4 maçın ne getire ceği belli olmaz. İzmir’de gör dük; 3-1 bitebilecek bir maç, 5-3 bitti. Fenerbahçe’nin kaybetmesini bekleyeceğiz’’ dedi. Şener, Bucaspor-Fenerbahçe ma çındaki penaltı pozisyonuyla ilgili soru için “Penaltı, penaltı değildi. Adam kolunu kesip atacak değil ya!’’ yanıtını verdi. (Bugün)
 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler