YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan talimatı verdi!
Erdoğan talimatı verdi!
17 Kasım 2011 07:33
Başbakan Erdoğan, terör mağduru sivillerin de şehit sayılması ve ailelerin yardım alması için çalışma başlattıklarını açıkladı...

Terör mağduru ailelere pozitif ayrımcılık yapılacak. Başbakan Erdoğan, konuyla ilgili kanun tasarısının talimatını verdiğini açıkladı. Erdoğan, Eşi Vefat Etmiş Kadınlar İçin Sosyal Yardım Programı toplantısında yaptığı konuşmada mevcut yasanın güncellenerek kapsamının genişletileceğini söyledi.

Erdoğan, değişikliği şöyle anlattı: “Terör şehitlerine desteğimiz var. Aileden birinci derecede yakınlığı olan bir kişiyi işe alıyorduk, şimdi onu ikiye çıkarıyoruz. Yeni bir adım daha atıyoruz. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda talimatını verdik. Terör kurbanı olan, teröristler tarafından öldürülen aileye de aynı yardımı devlet olarak vereceğiz.O öldürülenleri de şehitler sınıfında mütalaa ediyoruz. Aynı şekilde o aileye devlette istihdam sağlayacağız.” Erdoğan, terörist cenazelerinde boy gösteren BDP milletvekillerine dikkat çekti. BDP milletvekillerinin, kendileri sefahat içinde yaşarken, gencecik insanları, hatta 14-15 yaşlarındaki çocukları dahi dağagitmeye, terörist olmaya, can almaya teşvik ettiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devametti:

BDP’Lİ KADINLARIN KALBİ TAŞLAŞMIŞ

“Terörist cenazesinde boy gösteren o kadın milletvekillerinin, maalesef, ağlayan, ağıtlar yakan anneleri istismar edecek kadar kalpleri taş haline gelmiş ve böylece bunları görmez durumda olmuşlardır. Bir mağarada işkenceyle öldürülen 5 kadın teröristi görmezden geliyorlar. Ama canlı bomba olup masum insanları havaya uçurmayı, üzerine bomba bağlayıp gemi kaçırmayımarifet gibi sunacak kadar canileşiyorlar.”

150 BİN KADINA ULAŞILACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına değinen Erdoğan, Türkiye genelinde eşi vefat etmiş hanımlara yardım etmek amacıyla bir dizi çalışma başlattıklarını belirtti. Erdoğan, “İlgili tüm kurumlarla koordinasyon içinde 150 bin hanım kardeşimize inşallah ulaşacak ve onlara, yalnız olmadıklarını hissettireceğiz” dedi.

imtiYAZZZ...
 // Mehmet ÖZBAKIR
Sayın başbakanım mağdursa werin diyetini geçin.amenna.ama şehit sayılıp sayılmayacagı sizin işiniz değil....
17 Kasım 2011 17:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler