YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Tabutlarda silah taşıyanlar şimdi kaçmaya başladı
Artvin'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili " Bu günler bunların iyi günleridir. Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. Tabutlarda silah taşıyanlar kaçmaya başladı " dedi.
Erdoğan: Tabutlarda silah taşıyanlar şimdi kaçmaya başladı
21 Mayıs 2016 / 13:53 Güncelleme: 21 Mayıs 2016 / 14:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli'nde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan dokunulmazlıkların kaldırılması ve terörle mücadele konusunda önemli mesajlar verdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Terörle mücadelede Rabbim inşallah bizleri biran önce zafere ulaştırsın. Şehitler tepesi boş değil, er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır. Şuandaki günler bunların iyi günleridir. Dün parlametoda milletimizin dediği oldu. 376 milletvikilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek isten bilete hayır dediler. Hayırlı olacak inşallah.

Bugün Yusefeli bir değişim dönüşüm yaşıyor. Barajıyla. İnşallah ilçesiyle Yusufeli bir başka olacak. Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Biz de talimat verilir, adım atılır ondan sonra da uygulamayla ortaya eserler çıkar. Biz eserlerimizle anılacağız. 19 Mayıs 2019'da bütünüyle bitmiş olacak. 

BATI BİZİ BARAJLARIMIZDAN DOLAYI KISKANIYOR

Hukuk devletinin içinde biz hakkı olanın hakkını zayi etmeyiz.Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Yarın ihanetle anılanlardan değil,rahmetle anılanlardan olmak istiyoruz. Batı bizi barajlardan, Yavuz Sultan Köprüsü'nden dolayı, Marmaray'dan metrodan dolayı kıskanıyor. Yıl sonuna kadar Avrasya tüneli bitiyor.Şimdi burada da Cankurataran tüneline hazırlanıyoruz yakında oda bitiyor. 

ARTVİN'İ TURİZM MERKEZİ HALİNE GETİRELİM

Dünya buralarda olanları hayranlıkla izleyecek. Fakat bitmiyor. Artvin'i turizmle bir merkez haline getirelim. Burası uluslar arası turzim merkezi haline gelsin. Mütahite dedim ki sen buraya güzel yerel bir mimariyle 5 yıldızlı bir otel yapman gerekiyor. İnşallah bu da olacak.

TÜRKİYE'Yİ BİZ YÖNETİRİZ

2002'de yola çıktık şuan 2016 Mayıs'ındayız. O günden bu güne nasıl bir Türkiye aldık, bugün neredeyiz. IMF borcumuz 23.5 mlyon dolardı. Bizimle dalga geçiyorlardı. Davos'ta IMF'in başındaki zata ozaman dedim ki ancak verdiğiniz parayı yönetebilirsiniz, Türkiye'yi biz yönetiriz. Siz paranızın taksidini alıyorsanız bizim siyasi irademize müdahale edemezsiniz. Ve şimdi onlar bizden borç istiyor. 

ARTVİN-RİZE BÖLGE HAVALİMANI 

Merkez Banka'mızın dolar rezervi için hedef 165 milyon dolar. İhracatımız 158 milyon dolara kadar çıktı. Şimdi yeni bir adım daha atıyoruz Artvin-Rize bölge havalimanını yapıyoruz. Buna layıksınız. Yarım saatte havalimanına ulaşacaksınız. Çünkü modern Türkiye bu. Bizim 26 havalimanımız vardı şuanda 55 tane havalimanımız var.

TÜRKİYE'DEN KAÇMAYA BAŞLADILAR

Bu terör örügüt, Hakkari'deki havalimanına havan topu attı. Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Arabalarında silah taşıyanlar,tabutlarda silah taşıyanlar şimdi Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz? Biz insana insan olduğu için değer veren medeniyetin mensubuyuz.

OPERASYONLAR SÜRECEK

Çıkmışlar vatanda kendilerine göre ameliyat yapmaya çalışıyorlar. Sizleri adım adım izliyoruz, izlemeye devam edeceğiz. Biz şehitlerimizi peygamberlerimizden sonra en yüce mevkide görüyoruz. Bizim bir devletimiz var. Başka bir devlet asla. Paralel devlet diye bir şey çıkmış. Bunlar şimdi terör örgütüyle omuz omuza dolaşıyorlar. Şuanda paralel yapının içinde olan saf temiz kardeşlerime sesleniyorum. Biz tek devletten asla sapmayacağız. Bu topraklar üzerinde gözü olanlar bunun bedelini ödemeye devam edecek. Bu operasyonlar bitmeyecek. Sonuç alana kadar devam edecek. Milli birliğimiz kardeşliğimiz asla bozulmayacak.

Buradan bakan arkadaşlarıma sesleniyorum. Kongre sonrası oluşacak yeni kabineye hatırlatacağım. Yusufeli için azami 3 yıl içinde bitmesi lazım. 

 

 

elalarını elalarınııı...
 // aslan
çakallar işi biliyo gaçanın anası ağlamaz, milletin anasını ağlattılar yıllardır başbelaları....
21 Mayıs 2016 Cumartesi 18:39
 // Patates
Bırakın kacsinlar bize kacsinlar değil katkıları yer önemli çünkü emir aldıkları yere kaçiyorlar...
21 Mayıs 2016 16:12
SİYASETİN ADI İŞTE..!
 // ismail emre
Pkk ya destek verenler kaçıyormuş e kaçacağını da biliyordun göz göre göre izin verildi malumun ilanı yapılıyor bunun adı siyasettir..!...
21 Mayıs 2016 Cumartesi 15:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler