YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Suudi Arabistan'ın suçlu olduğunu düşünmüyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabe'deki facia ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan; "Suudi Arabistan'a illa bir fatura kesilmesini doğru bulmuyorum" dedi.
Erdoğan: Suudi Arabistan'ın suçlu olduğunu düşünmüyorum
25 Eylül 2015 / 15:48 Güncelleme: 25 Eylül 2015 / 16:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duygusal olmanın yanlış olduğunu söyledi. Suudi yönetimin hac orgaziasyonu konusunda aly yapı üst yapı her türlü imkanı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Suudi Arabistan'a illa bir fatura kesilmesini doğru bulmadığını söyleyen Erdoğan; kendisinin katıldığı hac ve umre organizasyonlarında sıkıntı olmadığını belirtti. Bazen çeşitli sıkıntıların tabiki meydana geldiği belirten Erdoğan, meydana gelen olay sonrası gerekenin yapılması konusunda Suud yönetiminin karar alacağını söyledi.

Suriye krizinin Esed'li çözüme hayır

Suriye politikası iile ilgili yaklaımı hakkında ise Başbakanlı dönemindeki duruşunun aynısı olduğunu söyledi. DAEŞ konusunun ciddi bir problem olduğunu belirterek Esed'li bir kurtuluşun olmadığını belirtti. Eğer Esed ile kurtulacak olsa 5 yıldır Suriye'nin düzeltmesi gerektiğini kaydetti.
Türkiye'nin şimdiye kadar Suriye'den gelen sığınmacılara 7 buçuk milyon dolar'dan fazlasını harcadığını belirten Erdoğan, çözüm için gerekli ülkelerle görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler