YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Suriye topraklarında bir şehir kuralım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20'de tüm ülke liderlerine Suriye'de yeni bir şehir kuralım teklifini ilettiklerini ancak halen cevap beklediklerini söyledi.
Erdoğan: Suriye topraklarında bir şehir kuralım
02 Şubat 2016 / 07:21 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 11:45

Şili'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Latin Amerika ve Karayipler Ekonomi Komisyonunda konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, ''Keşke gücümüz yetse de bütün kampları konteyner kamp haline dönüştürsek, ama bunu yapmanın ötesinde ben sayın Obama’ya da sayın Putinle de, diğer AB üyesi ülkelerin liderleriyle G-20 de tek tek konuştum ve kendilerine tek tek şunu teklif ettim: Suriye topraklarının kuzeyinde bir şehir kuralım. Biz inşaatta mahir bir ülkeyiz. Bir donörler oluşsun verilecek destekle oralarda konutlar inşa etmek istiyoruz.

Gerek Suriye'den çıkacak olan mültecilere gerekse Türkiye'deki mültecilere biz oralarda konutlar yapalım. Bunun için iki şey çok önemli terörden arındırılmış bölge, ki bu bölge var. Ama bir de uçuşa yasak bölge ilan etmemiz gerekir ki bu insanlar korku içinde olmasın, yaşamasınlar. Ne yapacağımızı sordular okullarını yapacağız, hastanelerini yapacağız. Örneğin 500 metre karelik her birine birer yer, bunun için de 100-150 mt karelik konutlar yapmak suretiyle onları oraya taşıyalım çok güzel dediler ama hala cevap bekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

toki
 // medeniyet bedeviyet
beyim tokiyemi yaptıracaksın ...
02 Şubat 2016 Salı 19:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler