YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Sükun sağlanana kadar durmayacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimiz evlatlarının kanı, canı, fedakarlığı pahasına elde ettiği huzur ve güven ortamını, 3-5 çapulcunun heba etmesine izin vermeyecektir" dedi.
Erdoğan: Sükun sağlanana kadar durmayacağız
12 Haziran 2016 / 22:03 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 22:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın düzenlediği iftar yemeğinde konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

SÜKUN SAĞLANANA KADAR OPERASYONLAR DURMAYACAK

Terörle mücadelemiz, bu operasyonlarımız, huzur, sükun sağlanmadıkça durmayacaktır. Bunu, herkes böyle bilsin. Milletimiz evlatlarının kanı, canı, fedakarlığı pahasına elde ettiği huzur ve güven ortamını, 3-5 çapulcunun heba etmesine izin vermeyecektir. 

TERÖR ÖRGÜTÜ VE DESTEKÇİLERİ SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELDİLER

Yaşanan bunca hadiseden ders almayan birilerinin, hala liseleri, üniversiteleri kaşıyarak, toplumun ulaşabildikleri her kesimini tahrik ederek yeni huzursuzluklar peşinde koştuklarını biliyoruz ama milletimiz artık bunların gerçek yüzünü gördü. Bölücü terör örgütü ve onun siyasi destekçileri bölgede sokağa çıkamaz hale geldiler. Teröre destek veren kim varsa hepsi de milletimizin tepkisine maruz kalıyor.

HİÇBİR GARİBE SIRTIMIZI DÖNME HAKKIMIZ YOKTUR

Bereket, ortağı çoğaldıkça artar. Ramazan ayını bu gerçeklerin şuuruyla yaşamak, hepimiz için en büyük kazanım olacaktır. Bizim ülke ve millet olarak, dünyadaki hiçbir mazluma, hiçbir garibe sırtımızı dönme hakkımız yoktur. Yakın çevremizden başlayarak ülkemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerini gözetmenin yanında, Suriyeli misafirlerimize de Iraklı misafirlerimize de sahip çıkmalıyız.

MÜLTECİLER İÇİN 10 MİLYAR DOLAR HARCADIK

6 yıldır 10 milyar dolar, biz mültecilere harcama yaptık. Bir o kadar da STK'larımız, belediyelerimiz yaptı. Eksildi mi?  Eksilmedi. Keşke daha iyi, daha güzel hizmetler verebilsek, çadırlarda değil hepsini konteynerlerde yaşatsak, bunu başarsak. Ve bunlar bize kaybettirmeyecek, kazandıracak. Daha güzel günler olacak inşallah.

TARİHİMİZDE SÖMÜRGECİLİK LEKESİ YOK

Bizim ülke ve millet olarak tarihimizde sömürgecilik lekesi yoktur. İnşallah hiçbir zaman da olmayacaktır. Kendimiz kalkınırken geride bıraktığımız yerleri enkaza dönüştürmedik. Bizim medeniyetimizde veren el, alan elden üstündür.

DÜNYANIN YÜZDE 99'U, YÜZDE 1'İ İÇİN ÇALIŞIYORSA...

Mutlak adalet diye bir şeyin olmayacağını elbette biliyoruz. Herkesin çalışması, bilgisi, birikimi, içinde bulunduğu şartlar ortamında kazanç elde etmesi normaldir. Ama dünyanın yüzde 99'u, kalan yüzde 1'i için çalışıyorsa burada ciddi bir sorun vardır. 

ARDI ARDINA YAŞANAN HADİSELER EKONOMİYİ YORDU

Son üç yıldır ülkemizde ardı ardına yaşanan hadiselerin ekonomiyi yorduğunun farkındayız ama küçülttüğünü asla kabul etmiyorum.

Gezi olayları, 17-25 Aralık Darbe Girişimi, bölücü terör örgütünün eylemleri, ardı ardına yaşadığımız iki genel seçim, Suriye'deki gelişmeler, Rusya'yla yaşadığımız uçak krizi gibi sorunlar gerçekten yorucuydu.

İnşallah artık bu dönemi yavaş yavaş geride bırakacak ve yeni bir heyecanla, yeni bir güçle 2023 hedeflerimize doğru süratle ilerleyeceğiz

BEREKET, ORTAĞI ÇOĞALDIKÇA ARTAR

2002 yılında ülkemizde vatandaşlarımıza yapılan yıllık sosyal yardım rakamı 2 milyar liraydı. Bu yıl itibarıyla bu rakam 30 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Dikkat ederseniz burada da 15 katlık bir artış var. Yani biz dünyadaki mazlumlara el uzatırken, ülkemizdeki mağdurları asla ihmal etmedik.

Buna rağmen Türkiye az önce de ifade ettim, büyümesinden de hamdolsun geri kalmadı. Türkiye inşallah tahminleri ve temennileri aşan bir oranda büyümeyi başardı. Dedim ya, paylaşmak bereketlidir. Bereket, ortağı çoğaldıkça artar diyoruz ya. İşte büyüme rakamları bunun ispatıdır.

GÜN GÜÇLÜ OLMA GÜNÜDÜR

Türkiye'nin artık yeni Gezilere, yeni paralel yapılanmalara, yeni kalkışmalara değil, istikrar içinde büyümeye, üretmeye, kalkınmaya ihtiyacı var. Çevremizde sırtlanlar, üzerimizde akbabalar dolaşırken, biz kendi aramızda kavgaya tutuşamayız, gün birlik günüdür, gün güçlü olma günüdür, gün mücadele günüdür.

BİZLERDE, KANlMlZLA CANlMlZLA ➷➷
 // Halîme Gözüpek
HER DÂİM YANlNlZDA OLACAĞlZ BAŞTÂClMlZ-GÖNÜLSULTANlMlZ SAYlN CUMHURBAŞKANlMlZ......
13 Haziran 2016 Pazartesi 05:06
milli
 // Mustafa Özdemir
Allah yardımcımız olsun....
13 Haziran 2016 00:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler