YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Son nefesime kadar mücadele edeceğim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyiop Erdoğan Trabzon'da halka hitap etti.
Erdoğan: Son nefesime kadar mücadele edeceğim
10 Ekim 2014 / 14:10 Güncelleme: 10 Ekim 2014 / 14:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm ülkeme, tüm milletime, tüm dünyaya açık açık ifade ediyorum. Türkiye bölgemizde yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir. Türkiye hiçbir mezhebin, hiçbir etnik kökenin yanında ya da karşısında değildir. Bütün bu krizler başladığı andan itibaren bizim tarafımız hep barış oldu, diyalog oldu. Bizim tarafımız hep insanların özgürce ve emniyet içinde yaşamaları oldu." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bunun hesabını veremezler

"Halkı Müslüman olan bazı ülkeler, eğer Esed rejimine sahip çıkıyorlarsa bunun hesabını bu dünyada da ebedi alemde de veremezler ve hala bunlar üzerinden parasal destekten bahsedenler, silah, mühimmattan bahsedenler bunun hesabını veremezler."

Şimdi de alçakça bir yöntemi uygulamaya başladılar

"Kardeşliğimizi güçlendirecek çözüm süreci, içeride ve dışarıda birilerini rahatsız ediyor. Önce 'Türkiye teröre destek veriyor' diye algı operasyonu yaptılar, başarılı olamadılar. Ardından Türkiye ekonomisine karşı algı operasyonu başlattılar orada da başarılı olamadılar. Kredi derecelendirme kuruluşlarını devreye soktular, onunla başarılı olmaya çalıştılar onda da başarılı olamayacaklar. Şu anda da içerideki piyonlarını, maşalarını kullanarak sokakları terörize etmek gibi alçakça bir yöntemi uygulamaya başladılar. İnanın bunu da başaramayacaklar."

O hainler er ya da geç bulunacak!

"O Vandallar, o yağmacılar, Türk bayrağına saldıran o hainler er ya da geç bulunacak, hepsinden de bunların hesabı sorulacaktır. Türkiye iç ve dış politikasını teröristlerin, sokak serserilerinin şiddet eylemleriyle belirleyecek bir ülke değildir. Hem sokaktaki o maşalar, hem de onların iplerini tutan efendileri bilsinler ki Türkiye sokak eylemlerinden korkup istikamet değiştirecek bir ülke de değildir"

Kılıçdaroğlu'na: O aklı sen kendine sakla

"Anamuhalefet partisinin başındaki zat Esed'i korumakiçin mi bu adımları atıyor. Şimdi çıkmış akıl veriyor, 'Kobani'ye yönelik tezkere' sen o aklı kendine sakla. Böyle konuşmak istemezdim bu makamdan ama artık bir cumhurun başı olarak bunları söylemek, konuşmak durumundayız. "

"Çözüm süreci şımarıklığa göz yummak değildir"

"Çözüm süreci şımarıklığa göz yummak değildir. Çözüm süreci gayrımeşruluğa, illegaliteye müsamaha göstermek değildir. Çözüm süreci boyun eğmek değildir, tehditlerden korkup geri çekilmek değildir. Eğer birileri çözüm sürecini böyle şımarıklık olarak anlıyorlarsa çok büyük bir yanılgının içindeler."

"Çözüm sürecine, kardeşlik sürecine, elimi, bedenimi, canımı koydum. Her ne pahasına olursa olsun 77 milyonun kardeşliğini tesis etmek için, barış ve huzur için son nefesime kadar da mücadele etmeye devam edeceğim."

Şimdi el birliği zamanıdır

"Şimdi hep birlikte, birlik beraberlik zamanı olan böyle bir dönemde, bu yapılan teröre karşı elbirliği zamanıdır, güçbirliği zamanıdır. Bu tuzağa düşersek kaybeden hep birlikte millet olur. Ama biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Öfkesine yenilen, bu hainler karşısında sabrını, itidalini muhafaza edemeyen inanın bunların tuzaklarına düşmüş, bunların ekmeğine yağ sürmüş, bunların arzularını yerine getirmiş olur."

- Türkiye bu vandallığa asla boyun eğmez, bugün eğmedi yarın da eğmeyecek

- Türk bayrağına saldıran o hainler bulunacak ve hesap sorulacaktır

Terör örgütlerine karşı her türlü tedbirleri alıyoruz

- Suriye ve Irak'taki hiçbir etnik köken ve mezhep arasında ayırım yapmıyoruz.Terör örgütleri arasında ayrıma gitmiyoruz

- Devlet bazında devlet terörü estirenler var. İşte bunun örneği Suriye rejimidir.

- İçerideki piyonlarını kullanarak sokakları terörize etmek gibi alçakça bir yönetim kullanıyorlar, başaramayacaklar

- Tezkereye karşı çıkanlar şimdi Türkiye'nin Kobani'ye asker göndermesini konuşuyor 

yeşil kartlı PKK
 // yılmaz türk
Sayın Erdoğan bol bol konuşun. Doğubeyazıt'a gidemedim, kimlik kontrolü yapıp yol kesiyorlar. Siz zırhlı araba ile dolaşın . Devletin polisi kurşunu yesin. ...
10 Ekim 2014 Cuma 14:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler