YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Sizler bu yeni vatanın Alperenlerisiniz.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya'dan seslendi, "Sizler bu yeni vatanın Alperenlerisiniz. Tüm imkanlarımızla Avrupa'daki kardeşlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz" dedi.
Erdoğan: Sizler bu yeni vatanın Alperenlerisiniz.
10 Mayıs 2015 / 15:05 Güncelleme: 10 Mayıs 2015 / 16:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya'da Karlsruhe Gençlik Buluşması'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm kadınlarımızın anneler günü kutlu olsun. Ebedi aleme göçmüş annelerimize gelin birer Fatiha gönderelim" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bu imkanı sağlamak bize nasip oldu

Sizler yıllar yılı 'genel seçimde oy kullanma hakkı bize ne zaman verilecek' demiyor muydunuz? Hamdolsun bu imkanı sağlamak bize nasip oldu. Almanya'da yaşayan 1 milyıon 450 bin seçmen seçimlerde belirleyici role sahip olacak. Yurt dışındaki vatandaşlarımızı ihmal eden siyasi parti Türkiye'deki 6 büyükşehir kadar seçmeni ihmal etmiş olur. Oy kullanmak bir külfet değil tam tersine bir imkandır, ayrıcalıktır. Tüm imkanlarımızla Avrupa'daki kardeşlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Artık 50 yıl önceki Türkiye yok. Sizler bu yeni vatanın alperenlerisiniz.

Bunlar tek millet diyebilir mi!

Bunların sevgileri falan sahte, inanmayın. Bunlar sevemezler. İnsan öldürende sevgi olur mu, insanları katledende sevgi olur mu  Öyleyse bu oyuna gelmememiz lazım. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz ve şunu unutmayacağız, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Biz bu yolu böyle yürüyeceğiz. Bunlar tek millet diyebilir mi, tek bayrak diyebilir mi, tek vatan diyebilir mi, tek devlet diyebilir mi  Öyleyse 7 Haziran'da bunu diyemeyenlere gereken cevabı benim Avrupa'daki kardeşlerim vermelidir."

Avrupa'da  'Alisiz Alevilik' diye bir şeyler çıktı

"Şimdi Avrupa'da, buralarda da 'Alisiz Alevilik' diye bir şeyler çıktı ya. Şimdi bu Alisiz Alevilerin içerisinden bir tanesini de aday yaptılar, milletvekili adayı. Kardeşlerim, uyanık olmaya mecburuz. Eğer Alevilik, Hazreti Ali Radıyallahu Anh Efendimizi sevmekse benden daha Alevisi olamaz. Ama yok. Alevilik bir dinse, orada Tayyip Erdoğan yok. Onu 'Alisiz Aleviler' düşünsün. Bunlara gereken cevabı 7 Haziran'da vereceğinize ben inanıyorum."

Yeni Türkiye'nin inşası için...

2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için yeni bir hamleye ihtiyacımız var. Biz buna yeni Türkiye'nin inşası diyoruz. Yeni Türkiye'nin inşası için Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa şart.

Ben milletin tarafıyım

"Ben milletin tarafıyım, milletin. Milletimle ilgili hangi sorun varsa bunların çözümünde ben tarafım. Ben bu acıları, bu eksiklikleri göreceğim de ne yapacağım, sessiz mi kalacağım  Olabilir mi böyle bir şey  Ben egemen güçlerin adamı değilim, milletin adamıyım ve bu yolda da böyle yürüyeceğiz."

 // edep.
Deniz feneri davasında çok destekledin,şimdide desteklerin, İnsanda utanma olur....
10 Mayıs 2015 15:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler