YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da TİKA'nın toplu açılış töreninde konuştu. Bazı köşe yazarı ve sanatçıların ecdatlarından rahatsız olduğunu söyleyen Erdoğan Rumeli Hisarı içerisindeki mescidin yapılacağının müjdesini verdi.
Erdoğan: Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya
07 Mayıs 2015 / 11:47 Güncelleme: 07 Mayıs 2015 / 13:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Kılıçdaroğlu) Bakın şimdi Kayseri'de konuşma yapıyor, 'benim imam hatiplerin kapatılmasıyla ilgili bir açıklamam yok' diyor. Seçim bildirisi diye bir şey açıkladın, işte onun içinde yer alıyor. Yazılı olarak orada var. Hangisine inanacağız  Ağzından çıkana mı yayınladığın o bildirgeye, beyannameye mi  Orada ne diyor, '1 8 4' diyor. Bu ne anlama geliyor; imam hatiplerin orta kısmının tekrar kapatılması anlamına geliyor. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz, bunu çok iyi bilmemiz lazım. Bu konuda kararlı bir şekilde yürüyüşümüz tabii ki devam edecektir. 8 yıllık eğitim faciasını diriltme sözünü vereceğine bu ülkenin, bu milletin inancı için, tarihi için ne yapacaksın onu söyle. Sen önce bu milletin tamamının partisi olmayı bir öğren." dedi.

Fatih'in emanetinin ihyasını engellemeye çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Fatih'in emanetine ihanet konusunda milletin değerlerinden bihaber olanlarla bunları istismarını yapan şer örgütü bir araya gelebiliyor. Bu iki kesim, Gezi olayları sırasındaki gizli işbirliklerini artık aleniyete dökmüş durumdalar. Biz, dünyanın dört bir yanında ecdadın emanetlerini ihya etmenin çabası içindeyken bunlar kendi ülkemizde hem de Fatih'in emanetinin ihyasını engellemeye çalışıyor."

Siz kimin bağından, kimi kovuyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Fatih'in emaneti olan Rumeli Hisarı içerisindeki bu mescit tekrar inşa edilmeye çalışılıyor. İnşaat şu anda sürüyor, inşallah ramazana değilse de bayrama yetişecek ve ibadete açılacak. Ne güzel bir hizmet değil mi  Yapanlardan Allah razı olsun. Ama bakıyoruz, bir ödül töreninde, sanatçı olduğu iddiasındaki birileri çıkıyor, 'biz buraya mescit yaptırmayız, buna izin vermeyiz' diyor. Siz kimin bağından, kimi kovuyorsunuz. Orası zaten ibadet mekanı."

"Ecdat dediğiniz zaman beyler rahatsız oluyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Maalesef ülkemizde hala ecdadından adeta utanan, ecdadının mirasına sahip çıkmak şöyle dursun onu ihya edenlere karşı çıkan bir anlayış var. Bazı köşe yazarlarını görüyoruz, 'ecdat' dediğiniz zaman beyler rahatsız oluyor. Niye çünkü bunlar köksüz, çünkü bunların cibilliyeti bozuk."

Azerbaycanlı kardeşlerimizin sızısı, hala yüreklerimizde

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "2. Dünya Savaşı'ndan sonra, Boraltan Köprüsü'nde düşmana teslim edilen Azerbaycanlı kardeşlerimizin sızısı, hala yüreklerimizde. Bugün Suriye'den, Irak'tan gelen misafirlerimizi zorla geri göndermekten söz edenler, Milli Şefleri'nin izinden gitmek istiyor olabilir ama bizim necip milletimiz böyle utancın bir daha yaşanmasına asla izin vermez."

Bizde kuru slogan, istismar olmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hayalleri 81 vilayetimize dahi ulaşamayanların aksine, biz 3 kıta, 7 iklimi kucaklayan bir anlayışla tüm kardeşlerimizin onurunu korumanın, geleceğine ışık tutmanın mücadelesini veriyoruz. Bizde kuru slogan, istismar olmadı. Biz yaşadık ve yaşatmaya gayret ettik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Bizim töremizde misafire kapı kapatmak var mıdır? Atalarımız bundan 500 önce İspanyol zulmünden kaçanlara kucak açtı.

- Düşmana teslim edilen Azerbaycanlı kardeşlerimizin sızısı yüreklerimizde. Milletimiz bu utanca bir daha izin vermez

- Suriye’den gelen misafirlerimiz için harcadığımız meblağ 5, 6 milyar doları buldu

- Paralel Yapı kendi faaliyetleri önünde engel gördüğü tüm kurumlar gibi TİKA'nın çalışmalarını engellemek için çalıştı

- Kırım'daki Zincirli Medrese'yi dünya kültürüne biz kazandırdık. Hacı Giray Han'ın türbesini biz restore ettik.

- Ramallah'ta bulunan Osmanlı eserini sergi haline dönüştürdük

-- Bazı köşe yazarlarını görüyoruz ecdat dediğiniz zaman bozuluyorlar çünkü bunlar köksüz cibilliyeti bozuk.

- İstanbul'da Boğazkesen Hisarı yani bugün ki Rumeli Hisarı ecdadımız buraya güzel bir mecit inşa etmiş Büyükşehir Belediye Başkanı iken bunu yapmak istedik ama yargı ile boğuşma sonucu yapamadık. Geriye sadece minare kaldı.

 Allahtan minaresi kaldı yoksa burası cami değil diyecekler. Sonra tiyatro ve konser alanı olarak kullanılıyordu. Sonunda aslına uygun haline getirilmeye başlandı. İnşaat şuan sürüyor inşallah bayrama yetişecek. Yapanlardan Allah razı olsun.

- - Bakıyoruz bir ödül töreninde sanatçı olduğu iddiasında bulunan kimse biz buraya bunu yaptırtmayız diyor siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya. Paralel yapı gazetesi de tam sayfa haberle buna destek veriyor. Bu iki kesim Gezi olayları sırasındaki gizli işbirliklerini artık alenen gösteriyorlar. Hale bak geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olamaz.

 

Uzun adam
 // uykucu
Allah seni basimizdan eksik etmesin, sihhat, afiyet ve uzun omur versin insallah....
07 Mayıs 2015 Perşembe 18:28
 // diriliş
Seni Yaradan ALLAHA kurban olayım...
07 Mayıs 2015 13:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler