YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Siyaseti bırakmaya hazırım"
Başbakan Erdoğan "Bir başbakanı, cumhurbaşkanını, bakanları dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz. Savcı keyfi bir şekilde mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir" dedi.
Erdoğan: "Siyaseti bırakmaya hazırım"
05 Mart 2014 / 11:03 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 11:51

Başbakan Erdoğan, "Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et' dememden daha dogal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK'nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez 'Burayı yakından takip et' dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum" dedi.

"Siyaseti bırakmaya hazırım"

Başbakan Erdoğan, "Ben çok açık, net söylüyorum, 'eğer partim bu seçimlerden de birinci olarak çıkmazsa ben siyaseti bırakmaya hazırım' dedim. Acaba diğerleri bunu bırakmaya hazır mı  CHP'nin, MHP'nin genel başkanı bırakabilir mi" dedi.

"TÜBİTAK gibi kurum merkezinde bu dinlemeleri yapıyor"

Başbakan Erdoğan, "Düşünebiliyor musunuz  TÜBİTAK gibi kurum merkezinde bu dinlemeleri yapıyor ve siz 'burası güvenli hattır' diye öyle zannediyorsunuz. Halbuki 'güvenli hat' diye bir şey söz konusu değil. 'Güvenli hat' diye söylenen bu kriptolu telefonlar, bunu inşa eden, tesis eden, üreten, imal eden yer tarafından merkezde dinleniyor, orada depolanıyor" dedi.

Hiç kimse, 'İngiltere'den basın özgürlüğü yok' demedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İngiltere'de gazeteciler haber yapma adına bazı telefonları dinlediler, telefon mesajlarını elde ettiler. Bundan dolayı yapılan soruşturmada 50 gazeteci gözaltına alındı. Bunlardan bazıları mahkum oldu. Bu skandala karışan gazete ortaya çıkan skandaldan dolayı mahcup duruma düştü. Yayıncı kuruluş tarafından bu gazete kapatıldı. Ama dikkat edin hiç kimse, 'İngiltere'de gazeteciler tutuklandı, gözaltına alındı' demedi.  Hiç kimse, 'İngiltere'den basın özgürlüğü yok' demedi.

Bizim şu anda yaşadıklarımıza bakın, İngiltere'de yaşananlara bakın. Şu anda birçok gazete ve televizyon, birçok internet sitesi hukuku hiçe sayarak, Anayasayı, yasaları, bunlarında ötesinde insani ve vicdani değerleri ayaklar altına alarak her gün ses kayıtları ya da tapeler yayınlıyor. Ama montaj ama montajsız, aklınıza ne geliyorsa...

Bazıları bu dinlemelerine 'bunlar yasal dinleme' diyerek kılıf uyduruyor. Bu yayınlanan dinlemeler yasal dinleme değildir. Türkiye'de dinleme yapmanın belli kuralları vardır ve bu kurallar ihlal edilmiştir" dedi.

"Bir Başbakanı dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir başbakanı dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz, bir cumhurbaşkanını, bir genelkurmay başkanını, bakanları dinleyemezsiniz. Savcı tamamen keyfi bir şekilde devletin mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir. Hukuksuzluk sadece dinlemeden ibaret değildir, gizli bir dosyada yer alan dinlemeler de birilerine servis edilmiş, bu yolla da savcı ya da bu dinleme yapan memurlar ayrıca Anayasa'yı, yasaları çiğnemiştir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- 2000'li yılların başında yerel medya sayısı 2 bin civarındaydı. 2013 yılında iki katına çıkmıştı. Hükümetimize yönelik art niyetli ithamlara rağmen bizim zamanımızda nasıl arttığı ortadadır.  11 yıl öncesi yazılı ve görsel basında yerel medya ne durumda rakamlar çok açık ve nettir.

- CHP genel başkanı da anayasayı ihlal edilmiştir. Kriptolu telefonlar dinlendi. Sesler üzerine montaj, kurgular yapılmıştır. Çok vahim bir skandalla karşı karşıyayız. Bir ihanet ile karşı karşıyayız.

- Selam adlı bir örgüt uydurulmuş 3 yıl boyunca binlerce kişi dinlenmiş. Ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı dinlenmiş.

- Putin ile konuştum. Dünkü konuşmayı da bu adamlar geçmişte keyfice dinlenmiş. Enerji bakanımız çok mahrem konuşmalar yapıyor.

- Paralel yapı içerisinde ülkenin menfaatlerini hiçe sayan insanların olduğunu gördük

- Dinlemeler örgüt adına ögütü kontrol eden çevrelerce yapıldı

- Bu olaylar içerisinde sadece dinleme yok. Görüntüleme de var. Görüntüleme ahlaki değerleri yok farzediyor.

- TÜBİTAK gibi kurum merkezinde bu dinlemeleri yapıyor, siz burasını güvenli hat zannediyorsunuz.

- Dinlemeler bir örgüt adına, örgütü kontrol eden uluslararası çevreler adına yapıldı. Bu yapı güya hizmet yapılanması

- Benim dinim böyle gayrimeşru bir işe asla hoşgörü ile bakmaz. Sinsice örgütleneceksiniz sonra şantaj yapacaksınız

- Savcı tamamen keyfi bir şekilde devletin mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir

- Birçokları tehdit edildi. Bu tehdit var mı, halen var

- Dinlemeler birilerine servis edilmiş, savcı ya da bu dinleme yapan memurlar ayrıca Anayasa'yı, yasaları çiğnemiştir

- Daha önce yaptıkları gibi istedikleri montajı, kurguyu, dublajı yapsınlar piyasaya sürsünler. Halk itibar etmiyor.

- Mitinglere insanları taşıdığımızı iddia edenler var. Bindirilmiş kıta mantığını sevmem.

- Niye bu partiler ikinciliği, üçüncülüğü kabul ediyorlar. Neden birinciliğe oynamıyorlar.

- Partim bu seçimlerden birinci parti olarak çıkmazsa siyaseti bırakmaya hazırım. Peki onlar bırakabilir mi?

- Onlar bulundukları koltuğu korumanın gayreti içerisindeler.

- Paralel yapı veya bunun dışındaki yapılar, kirli ilişkiler. İster istemez burayı yakından takip et dedirtiyor.

- Bu sürecin sonunda yok olmayı göze alarak son bir saldırı düzenlediler

- Eski Türkiye'yi özleyen kim varsa 17 Aralık darbesinin içinde yer aldı.

- 17 Aralık darbe girişimi aldığımız tedbirler sayesinde çuvallamıştır, başarısız olmuştur.

- Yasayı anayasayı çiğneyenler bunun hesabını verecek. Ortaya çok pislik dökülecek göreceksiniz.

- Devlet aleyhine yapılan bütün işler ortaya dökülecek failleri yargı karşısına çıkacak.

- Bu olaylar karşısında demokrasiyi ve büyük Türkiye ideallerini koruduk.

- Türkiye düşmanı paralel yapının yanında yer almayı tercih ettiler.

- Başlarındaki zat nasıl beddualar sallıyor. Buna kılıf uyduruyorlar Peygamberimiz beddua edermiş diyorlar

- Bu tuzak bozulmuştur. Türkiye bu badireyi de atlatmıştır. Şer girişiminden Türkiye için hayır doğacaktır.

22:15
 // HİPNOZ
Cemaate mensup alt gurup insanlar; ülkesini, milletini, dinini ve bayrağını seven insanlardan oluşur. Fakat gel gör ki; masum ve samimi cemaat mensupları yukarıdakileri sorgulayıp, gözlemlemiyor. Kayıtsız şartsız mensubiyet isteniyor. Apolitize olmuş mensuplar, bir nevi 'Allah rızası hipnozu' ile şer oyunlarına alet etmektedirler. Dünyanın bütün terör örgütleri, bu ve buna benzer argümanları kullanır. Cemaat mensuplarına tavsiyem; sadece düşünün demek olacaktır. Allah o aklı boşuna vermedi....
05 Mart 2014 22:15
13:00
 // İstek..
Eger hakikaten Fethullah Gülen Hocanin, ki bu operasyonlar olmadan önce onun sohbetlerini dinlerdim, onun cemaatinde sohbetlere giderdim. Orada oyle arkadasliklar kurdumki, bana gelip oradaki dostum icin canini ver deseler verirdim. Hele abilerini ALLAH icin cok severdim. Simdi basbakan hashasi diyor. Icinde bulundugum icin, insanlarini tanidigim icin inanasim gelmiyor. Bir tarafda bir yanlisklik, bir egrilik varz fakat hangi tarafda.. ? Bunun cevabini en iyi sekilde hem basbakani yakinen cok iyi taniyan hemde cemaati cok iyi taniyan dürüst birisi gerek.. Ki insanlar aydinlatilsin, iclerindeki $üphe giderilsin....
05 Mart 2014 13:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler