YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Sırada uçak gemisi var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, amfibi türü Anadolu gemisinden sonra Türkiye'nin uçak gemisi yapar hale geleceğini söyledi.
Erdoğan: Sırada uçak gemisi var
18 Haziran 2016 / 15:55 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 16:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersanesi Komutanlığı Burgazada Korvetinin Denize İndirilmesi ve Kınalıada Korvetinin İnşa Başlangıç Törenine katıldı.

Erdoğan, "Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz ve uçak gemimizi inşallah yapacağız" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

SIRADA UÇAK GEMİSİ VAR

Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz ve uçak gemimizi inşallah yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri kendi uçak gemisine de sahip olacak, bunu da başaracağız. Hiçbir engel yok. İnanırsanız başarırsınız, azmederseniz başarırsınız. Şu anda evelallah bu azim ve kararlılıkta olan bir hükümet ve bir devlet vardır, bunu böyle bilin.

SAVUNMA SANATİ GÜÇ VURGUSU 

Türkiye'nin bilhassa savunma sanayi ve askeri konularında atalete düşme, durma, duraksama lüksü yoktur. Her şeyden önce ülkemizin içinde yer aldığı stratejik coğrafya buna izin vermiyor.
Tarih boyunca farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış bu bölge, insanlık tarihinin nüvelerini bünyesinde barındıran bir açık hava müzesidir.

Anadolu'nun, Ortadoğu'nun tarihi okunmadan dünya tarihinin anlaşılması, tam olarak kavranması mümkün değildir. Ancak içinde yer aldığımız bölge aynı zamanda bir devletler mezarlığıdır. Askeri, siyasi, kültürel ve toplumsal olarak güçlü olmayan nice devlet, bu meşakkatli coğrafyada çok kısa sürede yıkılıp gitmiştir.

Sadece kendilerini yenileyen, zamanın ruhunu iyi okuyan, geleceğe dair bir vizyonu, bir hedefi olan, en önemlisi cazibe merkezi olmayı sürdüren milletler bu coğrafyada asırlar boyu varlıklarını koruyabilmişlerdir.

ÖNEMLİ BİR ADIM-2
 // ismail emre
Su altı savunma sistemi projesi geliştirmek daha önemlidir suyun hız kesme etkisinden dolayı bu bir hayal mahsuli gelebilir ve eleştirilebilir ama ABD yapınca helal olsun demeyelim bir ilki de biz yapalım bu potansiyel bizde var......
18 Haziran 2016 Cumartesi 17:52
.....
 // Adıyaman'lı Akın
İnşallah o günleride görürüz....
18 Haziran 2016 17:50
 // Akif
İnşallah...
18 Haziran 2016 17:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler