YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Sırada Afrin var
Erdoğan, TBMM grup toplantısında bir çok konuya değindi. İdlib'e de değinen Erdoğan "İdlib'deki operasyon büyük ölçüde neticelendi. Önümüzde Afrin var." dedi.
Erdoğan: Sırada Afrin var
24 Ekim 2017 / 11:39 Güncelleme: 24 Ekim 2017 / 12:50

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Geçtiğimiz hafta MGK ve Bakanlar Kurulumuz ile başladık. İç ve dış güvenlik konularının yanı sıra OHAL'in 5. kez uzatılması kararını aldık. Meclis'teki gensoru oylaması sebebiyle biraz erken bitirmek zorunda kaldık. Geçtiğimiz hafta Ukrayna ve Sırbistan'a yaptığımız ziyaretler bambaşka özellikler arz eden duygu dolu bir ziyaretti. Polonya programımız da başarılı geçti.

HALA OBEZ BİR DEVLET YÖNETİMİNE SAHİBİZ

Ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar bize durmak, dinlenmek yok. 2019 hazırlıkları çerçevesinde üzerinde dikkatle durmamız gereken hususlardan birisi de reform sürecini kesintisiz devam ettirmek. 2019 Kasım'ında yapılacak seçim öncesinde uyum yasalarının çıkartılması gerekiyor. Yönetim sistemi değişikliğini önümüzdeki dönemde yönetim reformu ile taçlandırmalıyız. Eski sisteme dair ifadelerin yenisi ile değiştirilmesi olarak anlar ve uygularsak bu fırsatı heba etmiş oluruz. Köklü bir yönetim reformu haline dönüştüreceğimize inanıyorum.

Hala obez bir devlet yönetimine sahibiz. Devletin büyük olması, güçlü olması farklıdır, obez olması, hantal olması, verimsiz olması daha farklıdır.

Müftülere nihak kıyma yetkisi verilmesi ile ilgili hadise... CHP'lilerin üslubu milletten, milletin değerlerinden, tarihinden ne kadar kopuk olduklarını bir kez daha ortaya sermiştir. Bu hususta Anasaya Mahkemesi'ne gitmeleri bizi şaşırtmadı. Kimilerinin uzmanlık alanı hizmettir, kimilerinin uzmanlık alanı da mahkeme kapılarının aşındırmaktır.

CHP BİZİ ŞAŞIRTMADI

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesiyle ilgili CHP'nin muhalefet tarzı milletten ve milletin değerlerinden ne kadar kopuk olduklarını bir kez daha ortaya sermiştir. Bu hususta AYM'ye gitmeleri bizi şaşırtmadı. Kimilerinin uzmanlık alanı ülkeye hizmettir kimilerininki de mahkeme kapılarını aşındırmaktır. AYM'yi olur olmaz sebeplerle meşgul etmek CHP'nin ihtisas haline dönüştü. Böyle bir konuyu akla mantığa aykırı zeminlere çekenleri milletimize teşhir etmek boynumuzun borcudur. Laiklik kavramıyla ilgili olumsuz bir algı varsa ana muhalefet partisinin kavramı yanlış yere oturtma çabasındandır. Laiklik bizim de uygulanması gerektiğini düşündüğümüz bir kavramdır. Laikliği milletin değerlerine karşı bir kalkan haline getirirseniz hoşnutsuzluk ortaya çıkar. Devlet her inanç ve kuruma aynı mesafededir. Olur olmaz her şeyi laiklik kavramı üzerinden eleştiren kendisinden başka herkesin muhalefet olduğunu düşünen CHP zihniyetinin miadı dolmuştur. Milletimizin CHP'nin riyakarlığını gördüğünü umuyorum. Akıl sahibi olan herkes bu işin ne kadar doğru olduğunu biliyor ve anlıyor. Köy muhtarlarına varıncaya kadar herkes nikah kıyabiliyor. Bu Meclis'e tapu kadastro memuru olarak gelse bir şey demeyeceklerdi. Bunlar dinle bağlantılı bir konu olduğu zaman hop oturup hop kalkıyorlar." 

"EN BÜYÜK EN GEL ANAMUHALEFET"

"Türkiye'de laiklik kavramı ile ilgili olumsuz bir algı varsa bunun en büyük sebebi ana muhalefet partisinin ta tek parti döneminden beri kavramı yanlış yere oturtma çabasıdır. Bu bir eser-i cehalettir. Laikliği milletin değerlerine, tarihine, kültürüne karşı bir kalkan haline getirmeye çalışırsanız, elbette hoşnutsuzluk ortaya çıkar. Halbuki devletin dini inançlar karşısındaki tarafsızlığı anlamına laiklik, bizim de kabul ettiğimiz ve uygulanması gerektiğine inandığımız bir kavramdır."

 

"İDLİB OPERASYONU BÜYÜK ÖLÇÜDE NETİCELENDİ"
Türkiye terör örgütleriyle mücadelesinde mesafe kat ettikçe ülkemize yönelik hırs, kin ve tepkinin dozunun arttığını görüyoruz. Vize krizinden, köpekle aramaya, teröristlere himaye sağlanmasına kadar gördüğümüz tavırlar doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır. Stratejik ortağımız ABD, görüşmemize rağmen terör örgütü PKK'nın düşük çocuğu olan PYD/YPG ile Rakka operasyonunu yapıyor. PKK değil diyorlar, bölücü terör örgütünün posterlerinin Rakka'da asılmasını ne ile izah edeceksin. Bütün gerçekler ortada. Biz gerçeklerle konuşuyor. 3 bin 500'ü aşkın TIR bölgeye silah taşıyor. Bu silahlar DEAŞ'a karşı mı kullanıldı, bunların nerede kullanıldığını biliyoruz, iyi bilin. Şu anda İdlib'deki operasyon büyük ölçüde nitecelendi. Önümüzde Afrin var, daha önceden söyledim, bir gece ansızın gelebiliriz. Böyle bir ortamda sırtımız sıvazlansaydı bizi yere göğe koyamaz hale getirselerdi o zaman düşünmemiz gerekirdi. Demek ki isabetli bir yolda yürüyoruz.
Almanya'da terör örgütü gösteri düzenliyor, Alman polisi sizin için görevdeyiz diye mesaj yayımlıyor. Fransa'da gösteri yapılınca polis izliyor. Hani PKK terör örgütüydü. Neden izin veriyorsun? Bu soruyu sormak bizim hakkınız değil mi? FETÖ ile irtibatı olan birini gözaltına alıyorsunuz, kendisini istemeye yüzleri olmadığı için telefonunu istiyorlar. Öyle yok, kime neyi yutturuyorsunuz? İyi insandı, güzel vatandaştı diyerek hedef saptırılıyor. Başkonsoloslukta çıkanla STK'cı dediklerinin bağlantıları çıkıyor ortaya. Taksim olaylarının arkasında aynı kişi var. Neyi yutturuyorsunuz? Milletçe dik duracağız ve gereken hesabı soracağız. Burada özellikle yargı makamlarının hukluk çerçevesi içerisindeki hassasiyeti en büyük güvencemizdir. 
ABD'NİN ÖCALAN AÇIKLAMASINA TEPKİ
Farklı isimlerle bölücü terör örgütünü destekleyip silahlandırıyorlar. Her terörist için bir TIR silah gönderdikleri yalanına bizi inandırmaya çalışacak kadar pişkinler. Rakak'da suçüstü yakalanınca terörist başı saygı göstermeye değer değil diyerek kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Şu lafa bak. Bu sizin gibi bir ülkeye yaklışır mı? Hani siz demokrasinin beşiğiydiniz? Sİzin gücünün Tayyip Erdoğan'ın korumalarına gözaltı kararı çıkarmaya yeter. Takipçisiyiz bunların hepsi bittiğinde dünyayı ayağa kaldırmasını biliriz, açıklayacağız. 
Mezhepçilik fitnesini körükleyerek kardeşi kardeşe düşürenler parlak bir gelecek inşa edebileceklerini mi düşünüyorlar. Türkiye'yi karşılarına alarak neyi başarabilirler? Ayrılıkçı hareketlerden coğrafyamıza hayır gelmez. Biz birbirimize zulmettikçe ağıtlar, Arapça, Kürtçe ve Türkçe olacaktır. Zafer çığlıklarının hangi dile olacağını ise milletimin takdirine bırakıyorum. Suriye'nin yüzde 25'i PYD/YPG terör örgütünün, yüzde 10'u DEAŞ terör örgütünün kontrolünde. Kendisini toprakların sahibi sanan rejimin kontrol sahası Rusya'nın güçlü desteğine rağmen ülkenin yarısını bile bulmuyor. Ilımlı muhalifler ise ülkenin yüzde 20'sinde söz sahibi. Böyle bir Suriye kime fayda sağlar? Suriye halkına olmadığı kesin. Biz de karşımızdaki manzaradan memnun değiliz." 

 

Etiketler: ,
HAYDİ YİĞİT ADAM YÜRÜ
 // Nezir
ŞUNU ADIN GİBİ BİL Kİ ALLAH SENİN YAR VE YARDIMCINDIR, ZAFER MUTLAKA BİZİMDİR.HAYDİ YİĞİT ADAM YÜRÜ.YÜRÜ Kİ HERKES GÖRSÜN KAĞITTAN KAPLAN OLANLARIN NASIL YERLE YEKSAN OLDUĞUNU....
25 Ekim 2017 Çarşamba 03:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler