YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan şikayetini geri çekecek
Erdoğan şikayetini geri çekecek
25 Mayıs 2015 23:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce şikayette bulunduğu Seyit Saydam ve Hurşit Gölbaşı hakkındaki şikayetinden vazgeçecek..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine 'böcek' tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın altıncı duruşması bugün yapılacak.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmada,  sanıklar Seyit Saydam ve Hurşit Gölbaşı hakkındaki şikayetlerden vazgeçilmesi  bekleniyor. 
 
Davanın 5'inci celsesinde Romanya'da yakalanan eski emniyet mensupları  Sedat Zavar ve İlker Usta'nın savunmaları alınmış, suç tarihinde Başbakanlık Özel  Kalem Müdürü olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan  Doğan, tanık sıfatıyla ifade vermişti.  Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, dinleme  cihazı bedeli olarak Zavar'ın hesabından ödeme yapıldığına ilişkin belge  göstermişti. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Özkaya, duruşmanın ardından  gazetecilere, “Sayın Cumhurbaşkanı, 'Suç işlemediğine kanaat getirdiyseniz, Seyit  Saydam ve Hurşit Gölbaşı hakkındaki şikayetlerden vazgeçebilirsiniz' dedi. Bunu,  sonraki celsede belirteceğiz” açıklamasında bulunmuştu. Özkaya, bugünkü celsede Saydam ve Gölbaşı hakkındaki şikayetlerden  vazgeçeceklerini bildirdi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler