YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan sert çıktı: Bahçeli'yi muhatap almıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ile CHP'nin koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ile ilgili sorulara ''Netice belirleyici değil. Başbakan, MHP ile görüşecek'' yanıtını verdi. Erdoğan ayrıca, ''Bahçeli'yi muhatap almayacağım'' dedi.
Erdoğan sert çıktı: Bahçeli'yi muhatap almıyorum
14 Ağustos 2015 / 14:31 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 15:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet kurma görevinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na verilmesi seçeneğine ilişkin,  "Şartlar çok değişti, nihai noktayı görelim ondan sonra kararımızı veririz." dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

Dünkü netice aslında belirleyici netice değil. Başbakan MHP Genel Başkanı'ndan talepte bulundu. Bu randevudan sonra nasıl tablo ortaya çıkar o zaman görüp, nihai durumu değerlendirmemiz gerekiyor. Benim takip ettiğim 45 günlük süreçtir. 45 günlük sürecin nihai durumu anayasaldır. 45 günden sonra neler olabilir? Meclis erken seçime gidebilir, cumhurbaşkanı erken seçime götürebilir.

"Hükümet kurma görevi..."

''Sonuçta etkim olduğunu söyleyenler bunu ispatlamalı'' diyen Cumhurbaşkanı, hükümet kurma görevinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na verilmesi seçeneğiyle ilgili ise ''Şartlar çok değişti, nihai noktayı görelim ondan sonra kararımızı veririz'' değerlendirmesinde bulundu.

"Sözlerini ispat etmeli"

'Müsebbibi Erdoğan' diyenler ispat etmeli. Sonuçta etkim olduğunu söyleyenler sözlerini ispatlamalı. Birileri Erdoğan aşağı Erdoğan yukarı, birileri Beştepe aşağı Beştepe yukarı diyordu. Bunlara anayasal sınırları sorun bilmezler. Ben cumhurbaşkanı olarak anayasal sınırları iyi bilirim. Onların siyasetteki mazisi ile mazimi mukayese etmem.

"Bahçeli'yi muhatap almayacağım"

Bahçeli'yi muhatap almayacağım. Şahsıma, ailemle ilgili  edep sınırlarını çok aşan ifadeler kullandı. O yüzden muhatap almıyorum. Onunla ilgili bütün süreçler yasaldır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler