YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan serbest bırakılan Türk işçilerin ailelerini telefonla aradı
Erdoğan serbest bırakılan Türk işçilerin ailelerini telefonla aradı
30 Eylül 2015 18:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta serbest bırakılan Türk işçilerin ailelerini telefonla arayarak, uzun bekleyişin mutlu sonla noktalanmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ta serbest bırakılan Türk işçilerin ailelerinin her birini telefonla arayarak, uzun bekleyişin mutlu sonla noktalanmasından dolayı memnuniyetini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, görüştüğü ailelere sevinçlerini paylaştığını belirterek, işçileri almak üzere "ANA" uçağının Bağdat'a hareket ettiğini anlattı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da işçileri almak için Bağdat'a gönderdiği "ANA" uçağında olduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçağın saat 17.30'da Bağdat'a ulaşmasının ardından, serbest kalan işçileri Ankara'ya getireceğini belirtti.

Ailelerin, gösterilen ilgiden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini ilettikleri, Erdoğan'ın ise gereken her şeyi yapmayı vazife telakki ettiklerini belirttiği öğrenildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler