YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ser verip sır vermedi
Erdoğan ser verip sır vermedi
29 Nisan 2011 07:38
Başbakan Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı 'Kanal istanbul" projesini kurmaylarından bile gizlediği ortaya çıktı.

Çalışmaları dar kapsamlı bir heyet ile yürütülen "Çılgın Proje"yi kabinedeki bakanlar ile genel başkan yardımcıları bile Erdoğan açıkladıktan sonra öğrendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Çılgın Proje' olarak isimlendirilen Kanal İstanbul Projesi'ni büyük bir gizlilik içinde hazırladı. Erdoğan'ın 'Çılgın Projesi'nden dar kapsamlı birkaç isim haricinde kurmaylarının bile haberi olmadı. 'Kanal İstanbul' projesini kabinedeki bakanlar ile genel başkan yardımcıları bile açıklandıktan sonra öğrendi. Erdoğan'ın 'Kanal İstanbul' projesi üzerinde uzun süredir çalıştığı öğrenildi.

Sadece 3 kişi biliyordu

Erdoğan'ın çılgın projesini bakanlar ile genel başkan yardımcıları da büyük merakla bekledi. Erdoğan'ın basına sızmaması için projeyi bakanlar ile genel başkan yardımcılarına bile söylemediği belirtiliyor. Bakanlar ve genel başkan yardımcıları çılgın projeyi açıklandığı saatlerde öğrendi. Erdoğan'ın çılgın projesinin teknik hazırlıklarının Ulaştırma Bakanlığında yapıldığı belirtiliyor. Projeden sadece Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ile Ulaştırma Bakanı Habib Soluk ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın haberinin olduğu öğrenildi.

Bize bile söylemedi

AK Parti'nin önemli isimleri bile çılgın projeyi Başbakan Erdoğan'ın açıklaması ile öğrendiklerini belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Başbakanımız bu çalışmayı çok gizli yürüttü. Bize bile söylemedi" dedi. AK Parti olarak açıkladıkları ve bir gazetecinin, "Çılgın Proje" adını verdiği projenin aslında "çılgın" değil, "akıllı" proje olduğunu ifade eden Çelik, "Sayın Başbakanımız, izlediği politikalarla hiçbir zaman sizlerin başınızı öne eğdirmedi" dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Ca-nikli de açıklamadan önce projeden haberinin olmadığını söyledi.  (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler