YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan seçilmesin diye bakın neler yapmışlar!
Şanlıurfa’da Paralel Yapı'ya yönelik yürütülen soruşturmada açığa alınan polislerin ifadelerinin çarpıcı detayları ortaya çıktı. Paralelcilerin seçim dönemlerinde Erdoğan'a karşı oynadığı oyun deşifre oldu.
Erdoğan seçilmesin diye bakın neler yapmışlar!
12 Ocak 2015 / 07:24 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 07:27

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nde resmi olarak yürütülen , “Paralel Devlet Yapılanması/ Gülen Grubu” soruşturmasında milli iradeye nasıl müdahale edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Polisler, amirlerinin kendilerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BDP’ye oy vermeleri için baskı yaptıklarını açıkladı.

2’si emniyet müdürü 9 polisin açığa alındığı soruşturma tanık polisler 30 Mart Yerel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde paralel amirleri tarafından baskı altına alındıklarını anlattı.

İşte o detaylar:

Soruşturmada paralel baskı altında olan polisler herşeyi tüm çıplaklığıyla anlattı. Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nde görevli polis memuru Y.Ş. Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’ndeki “Paralel Yapı” hakkında bilgi verdi.

“2013 Aralık ayında olan olaylar ve cemaatin iç yüzünün medyadan halka gösterilmesi üzerine emniyet içinde ve muhabere şubede de belli kişiler cemaate tavır koydu. Gülen grubuna gönülden bağlı kişiler, (Tugay P., Özcan G., Mehmet U. ve Sercan Ç. Y. sohbetlerde yapamadıkları siyasi propagandayı şube içinde yapmaya başladılar.

Yerel seçimlerde BDP’ye oy atılması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de çatı aday Ekmelettin İhsanoğlu'nu desteklenmesi telkininde bulundular. Seçimlerden önce Turgay P. bana, ‘BDP ye oy vereceğiz yoksa ülke İran’ın kontrolündeki kişilere geçecek’ diyerek felaket senaryolarını içeren bir videoyu izletmek istemesi üzerine kendisine ‘benim amcamın oğlu PKK tarafından yaralanmış ve gazi olmuştur.

BDP'ye oy vermek vatan hainliğidir benim gözümde’ diyerek sinirli bir şekilde rest çektim. Ancak konu üzerine yanıma gelen Özcan G. ve diğerleri ikna için ‘Kızın kürt bir erkeği sevse sen de vermek zorunda kalsan’ gibi saçma bir örnek verdi.”

Bunlar açıkca vatan haini

Polis Memuru M.Y.’de ifadesinde şunları anlattı; ”Ahmet O. isimli arkadaşım 'AKP’nin karşısındaki güçlü partiye oy vereceksiniz. Osman Baydemir güçlü olduğu için ona oy verin' demesi üzerine şehit yakını olduğu için bir daha toplantıya gitmeyeceğimi söyledim. Bunların ne kadar hain olduklarını gördüm.”

 

AKŞAM

Yapacaklarının karşılığı çok ağır olur...!!!
 // Muhafız
Başta Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ olmak üzere TSK mensuplarına sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep olan bu gülen terör örgütü şunu iyi bilsin ki bundan sonra herhangi bir devlet kurumuna ve devlet görevlisine yapacağı kumpas veya karalama kampanyası yapması durumunda inanın bunun bedelini çok ağır ödersiniz, sizler sahte imamın şakirtleri iseniz, bizlerde Atatürk'ün Gerçek askerleriyiz, bundan sonra Devlet aleyhine yapacaklarınızın bedeli ağır olur...
12 Ocak 2015 Pazartesi 15:47
dikkat
 // Mirza
Atiker bir Konya firması, aman ha bir önceki yorumumla yanlış anlaşılmasın....
12 Ocak 2015 Pazartesi 15:36
ikonia
 // Mirza
Paralel için konya ya gel konya ya gel.. Atiker i görünce....
12 Ocak 2015 Pazartesi 09:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler