YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Saklanacak ağaç dahi bulamayacaklar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Dünya İnsan Hakları Günü Programı'nda konuştu. ABD'nin Kudüs kararını tanımayacağız diyen Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a "Kendin çalar kendin oynarsın" dedi.
Erdoğan: Saklanacak ağaç dahi bulamayacaklar
11 Aralık 2017 / 12:47 Güncelleme: 11 Aralık 2017 / 13:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyüme rakamlarıyla, Türkiye'yi zayıf göstermek için çalışan iç ve dış fesat odaklarına en güzel cevabın verildiğini söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Öncelikle İbrahim Çağlar'ın vefatını öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. İnşallah yarın bizde iştirak edeceğiz. 

TÜRKİYE YÜZDE 11,1 BÜYÜDÜ

Bugün üçüncü çeyrekte Türkiye en hızlı büyüyen en ülke olmuştur. 

Bu rakamlarla iç ve dış fesat odaklarına en güzel cevabı verdiğimize inanıyorum. Bu oranla Türkiye, 3. çeyrekte dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmuştur.

Türkiye kendisine güvenen, inanan, yatırım yapan hiç kimseyi sukutuhayale uğratmamıştır, uğratmayacaktır. Bizimle birlikte olanlar kazanacaktır. Bu büyüme oranı ile bizi zayıf göstermeye çalışanlara en güzel cevabı verdik. Bizimle birlikte olanlar kazanacak, karşımıza yer alanlar ise kaybedecektir. 

SAKLANACAK AĞAÇ DAHİ BULAMAYACAKLAR

İnsan Hakları Günü'nü, dünyanın pek çok yerinde, özellikle Kudüs'te insan haklarının ayaklar altına alındığı bir dönemde anıyoruz.

Kudüs'te sergilenen vandallığın, hoyratlığın ilelebet devam etmesi mümkün değildir. Bugün kendilerini Kudüs'ün sahibi sananlar, yarın arkasına saklanacak ağaç dahi bulamayacaklarını bilmelidirler.

BU KARARI ASLA TANIMAYACAĞIZ

Başkan Trump'ın bu açıklaması bizi bağlamaz, Kudüs'ü de bağlamaz. İslam dünyasını da bağlamaz... Sen kendin çalar kendin oynarsın.

Kudüs'ü Müslümanlara ve diğer dinlerin mensuplarına zindan edenler, ellerine bulaşan kanı asla temizleyemeyeceklerdir. 1967 sınırları içerisinde başkenti doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen Filistin devleti kurulana kadar bu mücadele bitmeyecek. Türkiye olarak bu konudaki tepkimizi hem kendi adımıza hem de İslam İşbirliği Teşkilatı altında dile getiriyoruz.

ABD, Kudüs kararıyla dökülen kana ortak olmuştur. Biz bu kararı tanımıyoruz, tanımayacağız. Trump'ın açıklaması bizi bağlamaz, Kudüs'ü de bağlamaz.

Kudüs'ü Müslümanlara ve diğer dinlerin mensuplarına zindan edenler, ellerine bulaşan kanı asla temizleyemeyeceklerdir.

Filistin ve Kudüs meselesi, bir turnusol kağıdıdır. Bu meselede mazlumun yanında olmayanın, küresel barış konusunda söyleyecek sözü olamaz

GÜÇLÜ OLAN SİLAHI OLAN DEĞİL HAKLI OLANDIR

Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki olaylara karşı duruşu bir insan hakları efsanesidir. Sınırlarımıza gelen herkese kucak açtık. Halen Suriyeli ve Iraklı 3.5 milyona yakın sığınmacı ülkemizde yaşamını sürdürüyor. Türkiye, dünyada sınırları içinde en çok mülteci barındıran ülke konumundadır.

Hiç kimsenin mazlumları niçin ülkemizde barındırdığımızı sormaya hakkı yoktur. Asıl üzülmemiz gereken buraya gelenler değil, bu yolculuk sırasında hayatlarını kaybedenler olmalıdır. Güçlü olan silahı olan değil, haklı olandır.

Eğer dünyada mültecilere sahip çıkma konusunda bir ödül verilecekse, bunu en fazla hak eden ülke Türkiye'dir.

Kimsenin mazlumları, mağdurları niçin ülkemizde barındırdığımızı sorgulamaya hakkı yoktur.

SONUÇ
 // CEM
Ahir zaman alametleri.Saklanacak ağaç bulamamaları ve hangi taşı kaldırsan altından bunların çıkması(terör,fitne,savaş,yağma vs.)...
11 Aralık 2017 Pazartesi 23:05
 // Ömer
Havaalanında kafa sallayan lanetlikler değil, Namaz kılan Müslümanlar yahudi uşağı doğaNgiLLeri rahatsız etmiş....
11 Aralık 2017 17:28
 // bascavus
dunyada üç şeye karşı gelin mez Allaha devlete damada bunlar Allaha karşı geldiler kuranda ayette bu kavmi Allah lanetlemistir cezasını çekme vakti gelmiştir...
11 Aralık 2017 16:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler