YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: " Sakın ha şu paralel yapının tezgahına düşmeyin"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy İmam Hatip'in iftarında konuşma yaptı. İmam Hatiplerin toplumsal bir ihtiyaçtan ortaya çıktığını söyleyen Erdoğan, "Çok sabrettiniz, bundan sonra daha iyi olacak" dedi.
Erdoğan: " Sakın ha şu paralel yapının tezgahına düşmeyin"
04 Temmuz 2014 / 21:34 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 22:05

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- İmam Hatipler çok ciddi bir toplumsal ihtiyaçtan dolayı ortaya çıktı

-Hamdolsun artık öğrenciler bütün derslerin yanında bir farklılığı daha ortaya koyuyorlar oda Kuran'ı Kerim. Artık biz şimdi de Kuran'ı Kerim dersini düz liselere de seçmeli ders olarak koyduk tabiki bu zorunlu değil.

- Okulda bir kısım öğretmenlerimiz bize şunu söylerdi, ''cenaze yıkamayı öğrenmek için mi buraya geldiniz''. Müslüman'ın inancının bir gereği vardır evet bize onların anladığı mana da gassal diyorlarsa evet biz gassalız.

- Tarihinden, ruh kökünden koparılmış bir nesil yaşayamaz

- Bütün saldırılara, bütün engellemelere rağmen bu aziz millet tarihini unutmadı

-  İnşallah bundan sonra daha iyi olacak. Çok sabrettiniz. Yavrulamızı imam hatip liselerine bile başörtüsü ile sokmuyorlardı.

- Başka ülkelerde kızlarımızı görenler bana şunu söylediler ''niye sizin kızlarınız burada okuyor?'' bende onlara ülkemde başörtüleriyle okumaları onlara yasak dedim malesef ama hamdolsun bunların hepsini aştık.

- 28 Şubat'ta İmam Hatip Liselerinin hedef alınması tesadüfi değildi

- MEB, yeni bir çalışmayla meslek okulları içinde proje okulları uygulaması getiriyor

- Sakın ha şu paralel yapının tezgahına düşmeyin diyorum. Aman ha, bu yapı inançlarmızın istismarını yaptı bu devletin bu milletin üzerinden kendi çıkarlarının peşine düştüler. Artık bundan sonra onlarda bunun bedelini farklı ödeyecekler. Her zaman söylüyorum biz kefenimizle yola çıktık.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler