YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Sahaya indiler tasfiye etmeliyiz"
Başbakan Erdoğan 7 bin kişinin dinlendiği iddialarıyla ilgili ‘paralel yapı' dediği Gülen cemaatine karşı sert tavır göstererek ‘Tehlikeliler, tasfiye etmemiz gerekiyor' dedi; taslağı sunulan MİT yasasının bunun için şart olduğunu belirtti
Erdoğan: "Sahaya indiler tasfiye etmeliyiz"
25 Şubat 2014 / 07:10 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 07:17

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Ak Parti milletvekilleriyle genel merkezde basına kapalı toplantıda bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre toplantının ana gündem maddesini Fethullah Gülen cemaati ve telefon görüşmeleri oluşturdu.

Erdoğan'ın dinlemeleri gündeme getiren ve ne gibi önlem alacaklarını soran milletvekillerine, "İşin tehlikesini görüyorsunuz. Herkesi dinlemişler. Bunlar aile içi çok özel konuşmaları bile dinliyorlar. Çok özele giriyorlar. Bu paralel yapıyı bir an önce tasfiye etmemiz gerekiyor. Ne bedeli olursa olsun bunu yapacağız. Sonuna kadar gideceğiz ve bunları tasfiye edeceğiz" dedi. Erdoğan, "Bu örgüt seçim öncesi sahaya indi. Her gün iftiralarını artıracaklar. Siz de illerinizde önlem alın" diye konuştu.

‘Çökertmemiz lazım'

Cemaatin tehdit ve şantaj kasetleriyle sadece siyaseti değil Türk demokrasisini rehin ve esir alınmak istediğini belirten Erdoğan, "Bu örgüt çökertilmezse ülkeyi bekleyen tehlike ortada. Sadece siyaseti değil toplumu da rehin almaya çalışan bu tehlikeli örgütün mutlaka tasfiye edilmesi gerekiyor. Bedeli ne olursa olsun bu yapıyı tasfiye edeceğiz" dedi.

"Kızım ve ailemle ilgili iftira atıyorlar"

Cemaat yurtlarında dağıtılan bildirileri eleştiren Erdoğan, "Zaman gazetesiyle birlikte dağıtılan bu bildirilerde şahsımla alakalı yalan, iftira ve karalamalarda bulunuluyor. Sadece benimle ilgili de değil, eşim ve kızımla ilgili de ahlak dışı beyanlarda bulunup iftira atıyorlar.

Bunların hiçbiri doğru değil, hepsi yalan ve iftira, karalama kampanyası. Bu bildirilerde ayrıca çözüm sürecini sabote etmeye yönelik ifadeler de yer alıyor. Bunlar bile bu yapının ne kadar tehlikeli olduğunu, yalan ve iftira üzerinden ne kadar tehlikeli bir siyasi hareket içinde olduklarını gösteriyor. Biliyorsunuz, bu yurtlarda öğrenciler bizimle alakalı beddua seanslarına da çıkarılıyor" dedi.

Erdoğan: "Gerçekleri anlatacağız"

Yapılanların 30 Mart'a ayarlı olduğunu belirten Erdoğan, "Onun için 30 Mart seçim sonuçları bundan sonra yapacaklarımız konusunda da çok büyük önem taşıyor. Daha 35 gün var gidip gece gündüz çalışıp gerçekleri anlatacağız" dedi.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler