YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Sabrımızı test edenin gözünün yaşına bakmayız"
Başbakan Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Bayrak indirme olayına çok sert tepki gösteren Erdoğan, "Sabırımızı sınayanın gözünün yaşına bakmayız" dedi.
Erdoğan:  "Sabrımızı test edenin gözünün yaşına bakmayız"
10 Haziran 2014 / 12:39 Güncelleme: 10 Haziran 2014 / 12:39

Başbakan Erdoğan: "Eğer HDP, bu faşist tavra, silahların gölgesinde siyasete devam edecekse onu da muhatap olmaktan çıkartır, tümüyle oradaki kardeşlerimizle muhatap oluruz. Zaten Kürt kardeşlerimizin en fazla teveccüh ettiği parti AK Parti'dir."

"Sabrımızın da bir sınırı vardır"

Başbakan Erdoğan: "Sabrımızın da bir sınırı vardır. Çözüme ve barışa yönelik sabotajlara karşı sabrımızın bir sınırı vardır. Çocukları öne sürüp, şımarıkça eylemler yapanlara karşı sabrımızın bir sınırı vardır. Bizim sabrımızı test etmeye hiçkimse yeltenmesin. Yeni Türkiye'nin kazanımlarını sabote etmek isteyenlerin gözlerinin yaşına bakmayız. Kusura bakmasınlar."

"Milletimizin hiçbir ferdi tahriklere gelmesin"

Başbakan Erdoğan: "Milletimin hiçbir ferdi, tahriklere gelmesin, oyunlara aldırmasın. Şundan kimsenin şüphesi olmasın: Bu millet de bu devlet de hiç olmadığı kadar güçlü, dirayetli ve özgüven içindedir. Bayrağımıza el uzatan haine de onu oraya gönderen silahlı efendilerine de bu devlet gereken cevabı en sert şekilde verir. Bunun böyle bilinmesi lazım"

"Kürt kardeşlerimizle aramıza giremeyecekler"

Başbakan Erdoğan: "Bıçak sırtında ilerlediğimiz bir süreçte, akbabaların pusuda beklediği böyle bir süreçte 77 milyon bu gerilim tuzağına, bu istismar tuzağına düşmeyeceğiz. Terör örgütünün yaptığı alçakça eylemleri benim Kürt kardeşime hiç kimse genellemesin. Ne HDP ne de terör örgütü benim Kürt kardeşlerimi temsil etmiyor. Kürt kardeşlerimizle aramıza bunlar giremediler ve giremeyecekler."

Başbakan Erdoğan: " Herhalde ben Ankara'dan gelip orada bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim. Oradaki görevli indirecek. Askerin, polisin bahanesi olamaz. Gereği neyse onu yapacaksın."


"Artık sınırları zorluyorlar"

Başbakan Erdoğan: "Gezi olaylarında başarısız oldular, 17, 25 Aralık darbe girişimlerinde başarısız oldular, şimdi terör meselesi üzerinden yeni bir senaryoyu devreye alma hazırlığı içindeler. Dou ve Güneydoğu'da bazı il ve ilçelerde sergilenen şımarıklığın artık sınırları zorlar bir noktaya geldiğini görüyoruz."

"Kimsenin Türkiye'nin kardeşliğine ekonomisine tuzak kurma hakkı yok"

Başbakan Erdoğan: "(17 ve 25 Aralık darbe girişimi) Bazı işadamlarını iddianamenin içine almak için çok şaşırtıcı ve ürpertici kriterler kullandılar. Anayasa, yasalar değil şüphelinin çocuklarının okuduğu okul, abone olduğu gazete veya gazeteler bir hukuk kriteri olarak kullanıldı... Hukuk yoluyla bu ve buna benzer girişimlerin hesabı görülecek. Hiç kimsenin Türkiye'nin istikbaline, istiklaline özellikle Türkiye'nin kardeşliğine ekonomisine tuzak kurma hakkı yoktur, haddi de yoktur."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

- Yılın ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi %4,3 oranında büyüdü.Türkiye çok farklı bir konumda olduğunu dünyaya gösterdi

- 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri başarılı olsaydı Türkiye bugün bu rakamlara ulaşamayacaktı

- Hiç kimsenin Türkiye'nin istikbaline, istiklaline,kardeşliğine ve ekonomisine tuzak kurma hakkı da haddi de yoktur

- Hükümeti devrilmiş, koalisyon hükümeti olacaktı. Hamdolsun bu tuzağı bozduk.
Mayıs ayındaki ihracatımız yine rekor kırdık. Merkez Bankası rezervimiz geçen seneki rekor seviyesine yaklaşıyor.

- Borsa İstanbul 93 binin üzerine çıktı sonra 60 bin düştü. Şimdi yeniden 80 binde.
Bu büyüme rakamlarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

- Biz olayların ardındaki asıl niyeti anladığımız için gövdemizi, canımızı ortaya koyuyoruz.

- Haftalardır Gezi olaylarının sebebi ağaç ve parktır diye propaganda yaptılar. İçlerinden biri hala anlamadınız mı demişti. Türkiye'ye bir darbe girişimi yapıldı.

- 17 ve 25 Aralık'ta da aynı senaryo sergilendi. Amaç seçilmiş hükümeti devirmekti.

- Türkiye büyük bir badireyi atlattı. Türkiye uçurumun kenarından döndü. 17 ve 25 Aralık'taki tehlikeyi görmemiş olsaydık 77 milyon eski Türkiye'yi yaşıyor olacaktık.

- Bugün sert olmayacağız da ne zaman dik duracağız.

- Rahmetli Menderes çok nazik bir insandı. Kendisi idama gitti bize ibretlik bir hayat bıraktı. - Sanmayın ki bunlar karşısında yumuşak başlı olduğunuz zaman bunlar geri adım atar.

- Garnizona girip bayrağı indireni, oradan onu indirip gereğini yapacaksın,yapmıyorsan sorumlusun

- Bayrağa bu saldırı yapan alçak, efendileri tarafından oraya ölmesi için gönderilmiştir

- Bayrağın indirilmesiyle ilgili bazı zanlılar gözaltına alındı. MHP yeniden şehit cenazesi gelsin diye pusuda bekliyor

- Bizim sabrımızı hiç kimse test etmeye yeltenmesin.Test edenin göz yaşına bakmayız

- Türkiye için çözümden başka seçenek, tercih yoktur. Yeni Türkiye'yi kardeşlik üzerine inşa etmeyi sürdüreceğiz

oğuz
 // Mirzabey
bir yanda gülenizm, bir yanda pkk, bir yanda dış güçler...Allah ım bu başbakanımıza ve bürokratlarına ve devletimize yardım et. kafaya sıkması kolay oğuz, herkes becerir. fakat birisinin ölüp onun üzerinden nemalanmaya çalışanlar var, pusuda bekliyor buna kk da dahil. ne de olsa dhkp-c sempatizanıdır kk. adamın ağzından terörist lerdir ifadesi çıkmadı bile. "protestocu" muymuş. bu zamanda chp li olup da bunun arkasından gidene Allah basiret versin. yine chp li olda, bu adama destek verme!...
10 Haziran 2014 Salı 15:18
lafla peynir gemisi yürümez
 // oğuz
icraata dökün lütfen...
10 Haziran 2014 12:56
lafla peynir gemisi yürümez
 // oğuz
icraata dökün lütfen...
10 Haziran 2014 12:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler