YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Rusya'nın Suriye'de attığı adımlar hayra alamet değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın Suriye'deki hava operasyonlarını eleştirdi. Erdoğan, "Rusya'nın Suriye'de attığı adımlar hayra alamet değildir. Türkiye'ye rağmen Suriye'de bu adımları atıyor olması bizi üzmekte, tedirgin etmektedir" dedi.
Erdoğan: Rusya'nın Suriye'de attığı adımlar hayra alamet değildir
04 Ekim 2015 / 12:30 Güncelleme: 04 Ekim 2015 / 13:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Erdoğan, "Rusya'nın Suriye'de atmış olduğu adımların Türkiye olarak kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Rusya'nın Türkiye gibi bir ülkeye rağmen Suriye'de bu adımları atıyor olması bizi üzmekte, tedirgin etmektedir. Rusya İran'la işbirliği halinde bir adım atmıştır. Bu konuda hassasiyetlerimizi çok daha farklı şekilde ele alacağız" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Devlet terörü estiren Esed'i İran da Rusya da destekliyor

Devlet terörü estiren bir Esed var ve bu devlet terörü estiren kişiyi ne yazık ki bakıyorsunuz Rusya da savunuyor, İran da savunuyor. Bunları söylediğimiz için rahatsız olanlar da var. Sortiler kimden yana  Rejimden yana. Rejimle işbirliği yapan ülkeler tarihe bunun hesabını vereceklerdir.

Sıkıntı yaşarsak sorumlusu YSK'dır

YSK yanlışa düşmüştür. 7 Haziran'da yaşanan sıkıntılar yaşanırsa sorumlusu YSK olur.
En başta bunu bir sandık taşıma olarak değil burada sandıların yer belirlenmesi olarak değerlendirmek lazım. YSK'nın yanlışa düştüğü yerde burası olmuştur. 

Vatandaşın demokratik hakkını en ideal şekilde kullanacağı yerleri belirleme görevi de ilçe il seçim kurulundadır. 
 
Temenni ederimki bu seçimlerde 7 Haziran seçimlerinde yaşadıklarımızı yaşamayız eğer yaşarsak da bunun sorumlusu Yüksek Seçim Kurulu'dur.

Eğit - Donat çalışmaları

Biz yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Eğit donat çalışmalarını biz yapıyoruz. Başkaları da yapıyor ama Türkiye bu çalışmaları yaparken yine yalnız bırakılırsa bu bir yanlıştır.
Ateşin içinde olan şuanda tam manasıyla biziz. Biz elimizden geleni yaptığımız için başarılıyız diyebiliyoruz. 

Ama şöyle bir uğrayıp kaybolursan tabiki eğit donatta da başarılı olamazsın. Bundan sonraki süreçte de biz aynı şekilde eğit donatta da gayretimizi yine sürdüreceğiz.

'Bunlar iyi teröristtir' anlayışıyla...

Kürtlerin silahlandırılması derken ben bunu yanlış bir ifade olarak değerlendiriyorum. Bunu terör örgütlerinin silahlandırılması olarak ele alalım bana göre PYD ile PKK eştir. PYD'nin kimlerle işbirliği altında olduğunu görmek mümkündür. Bunlara silah desteğini verenler uluslararası teröre destek veriyor durumundadır. 

Biz bir yere kadar sabrederiz

"Avrupa en ufak bir mülteci akınından şu anda rahatsız değil mi  Peki 'tüm Avrupa'da şu anda ne kadar mülteci var ' diye baktığınız zaman işte 200 bin civarında, şimdi yeni yeni bir o tarafa doğru bir akın söz konusu. Bize ne diyorlar, akıl veriyorlar; 'Aman ha. Kapılarınızı açmayın, bize gelmesin, bunlar sizde kalsınlar'. Biz bir yere kadar sabrederiz, bir yerden sonra da gereğini biz de yaparız."

- (Güvenli bölge) Bu konu bizim gündemimizden çıkmaz.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler