YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan 'rahatsızım' dedi, 400 kişi istifa etti
Manisa Osmanlı Ocakları Başkanlığı ve kendisine bağlı kurulan bazı ilçe teşkilatları yönetim kurulu üyeleri toplu istifa etme kararı aldı.
Erdoğan 'rahatsızım' dedi, 400 kişi istifa etti
13 Aralık 2015 / 18:08 Güncelleme: 13 Aralık 2015 / 18:09

Manisa Osmanlı Ocakları Başkanlığı ve kendisine bağlı kurulan Alaşehir, Saruhanlı, Köprübaşı, Şehzadeler ve Sarıgöl ilçe teşkilatları yönetim kurulu üyeleri toplu istifa etme kararı aldı.

İSTİFA NEDENLERİ

İstifa etmelerinin bir dağılma ve kopma olarak görülmemesini dile getiren Manisa Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ali Arslan, "Alınan karar tüm il ve ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ortak aldığımız bir istifa kararıdır. Osmanlı kültürünün, tarihinin, misyonunun her zaman yanında yer almaya ve hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Aldığımız karar sadece Osmanlı Ocakları Manisa il ve ilçe başkanlıklarına bağlı derneğimizi lağvetme kararı olarak görülmelidir." dedi.

ERDOĞAN'IN RAHATSIZLIĞINI DİLE GETİRMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığını dile getirmesi ve Başbakanlık'ın da konuyla ilgili genelge yayınlamasının kararlarında etkili olduğunu dile getiren Ali Arslan, şöyle konuştu: "Yaşanan son süreçteki bazı hadiseler ilçe teşkilatlarımızda ve il yönetim kurulumuzda rahatsızlık yarattı. Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın almış olduğu her kararın destekçisiyiz ve yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın onay verdiği her türlü faaliyet, çalışma ve teşkilatlanmanın içerisinde ya da dışında destek vermeye, yanında olmaya devam edeceğiz. Bugünkü şartlar bunu gerektirdiği için tüm ilçe teşkilatlarımız ve il yönetim kurulu üyelerimizle geniş kapsamlı toplantının sonucunda istifa etme kararı aldık. İl Yönetim Kurulumuzla birlikte Alaşehir, Saruhanlı, Köprübaşı, Şehzadeler ve Sarıgöl ilçe teşkilatlarının tamamı istifa etmiştir."

"CUMHURBAŞKANIMIZIN KARARI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Alınan istifa kararının hizmete son vermek ve dağılmak manasında görülmemesi gerektiğini belirten Arslan, şunları kaydetti: "Biz il yönetim kurulumuzu ve ilçe teşkilatlarımızı kurarken arkadaşlarımızla birlikte Osmanlı kültür, tarih, ahlak ve adaletini yansıtmak üzere Türkiye çapındaki bu oluşuma destek olmuş, il ve ilçe teşkilatlarımızı kurmuştuk.

Aynı zamanda Reisi Cumhurumuzun Osmanlı ile ilgili düşünceleri bizim ilk baştan bu oluşuma girmemizde önemli bir etken teşkil etmiştir. Ancak yaşanan son süreçte Sayın Recep Erdoğan'ın rahatsızlığını açıkça dile getirmesi ve Başbakanlık tarafından yayınlanan genelge sonrasında istifa etme kararı alarak derneğimizi kapatma kararı aldık. Osmanlı Ocakları Manisa il ve ilçe başkanlıklarımızı lağvetsek de içimizdeki Osmanlı kültür, bilinç ve sevdası kesinlikle bitmeyecek, Osmanlı'nın değerlerini Cumhuriyet'in değerleriyle birleştirmeye devam edeceğiz. Yüce Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin. İl yönetim kurulumuzda ve ilçe teşkilatlarımızda bugüne kadar bizimle yol alan, Osmanlı misyonuna sahip çıkarak elini taşın altına koyarak büyük fedakarlık ve emek gösteren tüm arkadaşlarımıza, ayrıca Manisa il ve ilçelerinde kurulduğumuz ilk günden bugüne desteklerini gösteren kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum."

Osmanlı Ocakları'nda Manisa İl Başkanlığı ve 5 ilçe teşkilatlarındaki toplu istifalarda yaklaşık 400 kişinin istifa ettiği kaydedildi.

 // Rasim DUMAN
Bir cuval inciri berbat etmis, Cunhurbaskani'ni "rahatsizligini" beyana adeta "icbar" etmis, bu beyani isitince de, derhal istifa ve lagv karari aldiklarini soyleyerek, bir de "secaat" arzetmeye kalkiyor, kendisini tebrik etmemizi bekliyor. Bu kadar cehalet, ancak tahsil ile mumkundur. Ben bu sozu hep "umum mudur" Avarel icin soylerdim ya, maalesef bizim cenahta da bazen boyle Avarel'ler cikiyor....
14 Aralık 2015 00:25
 // Rasim DUMAN
Simdi siyonist kartel medyasi bu haberi "cumhurbaskani Osmanli'ya karsi" diye tepe tepe kullanir. Ve Turkiye'de onlara inanacak o kadar cok "sazan" var ki... Bunun adi "fitne"dir iste...! Ve, siz sebep oldunuz ! "Akilli dusmani, akilsiz dosta tercih ederim" diye bosuna soylememis atalarimiz. Akilli dusmanin ne yapacagini tahmin edebilirsiniz, ama akilsiz dostun ne yapcagini tahmin edemezsiniz....
14 Aralık 2015 00:17
 // Rasim DUMAN
Niyet "hayir" olabilir, ama, "kas yapayim" derken, "goz cikarmissiniz". Bazi seyleri yapmadan once, "feraset ve basiret" mihengine vurmak, veya bu hasletleri haiz insanlarin fikrine muracaat ve istisare etmek lazim. Tasi kuyuya atiyorsunuz, onu cikarmak icin bazen 40 akilli adam da yetmiyor....
14 Aralık 2015 00:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler