YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: PYD'ye yapılan yardım terör örgütüne gidiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "ABD Türkiye'ye rağmen PYD'ye silah yardımı yapmıştır. Türkiye'ye rağmen ABD bu işi yapmıştır. Kobani bizim için stratejik bir yerdir" dedi.
Erdoğan: PYD'ye yapılan yardım terör örgütüne gidiyor
23 Ekim 2014 / 12:14 Güncelleme: 23 Ekim 2014 / 12:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Letonya Cumhurbaşkanı Berzins ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"PYD'nin PKK ile aynı durumda"

"PYD'nin PKK ile aynı durumda olduğunu kendilerine (ABD Başkanı Obama'ya) telefon görüşmemde ifade ettim. 'O da bir terör örgütüdür' dedim. Dolayısıyla burada PYD'ye yapacağınız yardımlar bir terör örgütüne gitmektedir. Şu anda PYD saflarında PKK'nın lider kadrosunda olup orada savaşan kişiler var."

"Amerika Türkiye'ye rağmen bu işi yapmıştır"

ÖSO'nun birinci tercihimiz, ikinci tercihimiz peşmergedir, dedik. İlk etapta peşmergeleri kabul etmediler. Türkiye'ye rağmen ABD bu işi yapmıştır. Kobani bizim için stratejik bir yerdir.

Türkiye oyalanan bir ülke oldu

Türkiye'nin AB ile ilgili süreci 50 yılı buluyor.Ne yazık ki bu süreç içinde sürekli oyalanan bir ülke olmuştur.  Türkiye, AB'ye üyelik sürecinde Letonya gibi dost ülkelerin desteğini yanında hissetmiştir.

Çözüm Süreci notkasında ittifak halindeyiz

"İnanıyorum ki tüm halkımız, milletimiz çözüm süreci noktasında ittifak halinde ama buna tüm sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin de destek vermesi süreci çok daha güçlü kılacaktır."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler