YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: PYD ve YPG himaye ediliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PYD ve YPG'nin yaptığı terör eylemlerinin görmezden gelindiğini belirterek, örgütün himaye edildiğini ve desteklendiğini ifade etti.
Erdoğan: PYD ve YPG himaye ediliyor
06 Şubat 2016 / 14:14 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 15:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya ve Turizm Forumu'nun kapanışında konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE DÜNYADA BİR ÇOK YÖNÜYLE ÖRNEKTİR

Ülkemizde en güçlü iş adamlarından birini öldüren yıllarca saklanıyor. 20 yıl sabredildi. 20n yılın sonunda fail yakalandı. Türkiye bu noktada aslında dünyaya birçok yönleriyle örnektir. Biz suskunlukla geçiştirdik.

PYD ve YPG'nin bölgede yaptığı terör eylemleri adeta görmezden geliniyor, örgüt himaye ediliyor, destekleniyor. Örgütün elinde batının silahlarını görüyoruz. 

Neredeyse batının her ülkesinin ellerinde silahları var. Bu örgütün sozla ele geçirdiği bölgelerdeki baskıcı faşist uygulamaları müsamaha ile karşılanıyor. Biz bunlara silah vermeyin, bunlar terörist dediğimiz zaman bize kulak tıkayanlar şimdi sonucunu görüyor.

PYD, YPG terör örgütlerinin asıl hedefi kendisine tabi olmayan herkestir, özellikle Kürt kardeşlerimizdir. Bunların Kürt kardeşlerimize öncülük etmek gibi bir derdi yoktur. Bunlar Kürt kardeşlerimizin başına beladır. 

TÜM ÜLKELERİN TERÖRE KARŞI TAVIR TAKINMASI GEREKİYOR

Hergün yüzlece masum insanın katledilmesine seyirci kalınıtken, çocuklar yaprak ağaç kabuğu yiyerek hayatta kalma mücadelesi verirken kimse yatağında rahat uyuyamaz. Artık tüm ülkelerin öncelikle elini vicdanına koyması teröre karşı net bir tavır takınması gerekiyor. 

Türkiye tüm bu ateş çemberine rağmen yoluna devam etmektedir. Turizm sektöründe rekorlar kırılmıştır.  Ben ülkemizin son yıllardaki bu başarı grafiği üzerinde hassaiyetle durulmasına inanıyorum. 

EXPO 2016'DA BÜTÜN ÜLKELERİN BOTANİK BAHÇESİ OLACAK

Geçmişte Antalya sadece güneş, kum deniz bununla ilgili turisti çekerdi. Son 12- 13 yıldır olay değişmiştir. G-20 liderler zirvesi ile Antalya bu konuda kendini ispat etmiştir.

23 Nisan'da Antalya'da EXPO 2016 açılacak ve orada bütün ülkelerin botanik bahçeleri olacak. Bugüne kadar üstlendiğimiz her organizasyondan alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Burada en büyük destekçilerimiz turizmcilerimiz oldu.

BU AKTİVİTELERİMİZİ ARTIRMALIYIZ

Dünyanın tamamına yakınını dolaşmış bir lider olarak her yerde turizm sektörü ne durumda bunu biliyorum. Şili'ye gittim dedikleri ne biliyor musunuz? "Siz turizmde çok çok iyisiniz." Biz bu aktivitelerimizi daha da arttırmalıyız.

Yurtdışında yatırımlar gerçekleştirmeliyiz. Turizmde en önemli yanlarından biri de halkların birlikte olmasıdır. 

KRİZ BÖLGELERİ NEREDEYSE DÜNYAYI ETKİLİYOR

Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde yabancı düşmanlığı gibi toplumsal hastalıkların oluştuğunu görüyoruz. Bu kriz bölgelerinde yaşanan sıkıntılar sadece Türkiye'yi değil neredeyse tüm dünyayı etkiliyor.  

Bu meseleler sorunların da küreselleştiğinin en somut örneklerini oluşturuyor. Son dönemde yaşadığımız kimi acı tecrübeler bu hakikati neredeyse açık şekilde gösteri. Mülteci krizi Avrupa'ya ulaştığında bir anda paniğe kapıldılar.

DAİŞ terör örgütü dünyanın birçok ülkesine saldırılarını yaymış durumda. Bizim sadece PKK ile olan mücadelemiz 35 yıldır devam ediyor. Hiçbir zaman ağlamadık, bağırıp çağırmadık. Mücadelemizi kendi içimizde verdik. 

KÜRT KARDEŞLERİMİZE KİMLİK VERMİYORLARDI

Benim Esed'le münasebetlerimizin iyi olduğu zamanda orada yaşayan Kürt kardeşlerimize kimlik vermiyorlardı. Ben Esed'e bunlara pasaport, kimlik verin diye diye belli bir noktaya gelindi ki bu olaylar patlak vermeye başladı.

Bunun benim Kobani'de yaşayan Kürt kardeşim hala farkında değil. Bugüne kadar terör örgütleri arasında hiçbir ayrım yapmadan hepsiyle kararlı bir şekilde mücadele verdik. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler