YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Putin'in o teklifini reddetti
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Esed ile muhalifleri bir araya getirme teklifinde bulundu. Erdoğan ise, "Mümkün değil" dedi.
Erdoğan Putin'in o teklifini reddetti
04 Aralık 2014 / 08:14 Güncelleme: 04 Aralık 2014 / 09:14

Yenişafak Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında Putin'in Erdoğan'a şaşırtıcı bir teklifte bulunduğunu yazdı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi sırasında, Suriye’de Esed ile muhalifleri aynı masa etrafında biraraya getirmeyi teklif ettiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre Putin’in önerisini kabul etmeyen Erdoğan ise “Bu mümkün değil. Onun zemini kalmadı” dedi. Suriye’deki muhaliflerle kendilerinin de temasta olduğunu belirten Putin, Erdoğan’a, “Sizin muhalifler üzerindeki etkinizi biliyoruz.

Onları ikna edin, Esed ile muhalifleri aynı masa etrafında buluşturalım” teklifinde bulundu, ancak bu öneriye Erdoğan, “Suriye’de bu kadar şey yaşandıktan sonra muhaliflerle Esed’i aynı masa etrafında oturtmak mümkün değil. Onun zemini kalmadı” cevabını verdi. Bu arada Putin’in Güney Akım Projesi’ni iptal etmesi Rus heyeti açısından bile sürpriz oldu. Yeni güzergahı Türkiye olarak açıklayan Putin’in bu planını, alınan bilgiye göre Rus yetkililer de son anda öğrendi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler