YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Putin'e kesinlikle katılıyorum, siz de ateşle oynamayın"
Putin'in "Teröre destek veren ateşle oynuyordur" sözüne katıldığını belirten Erdoğan, "Esed rejimine destek olmak da ateşle oynamaktır. Bölgedeki insani yardım tırlarını vurmak ateşle oynamaktır. Rusya'ya ateşle oynamamasını tavsiye ediyoruz" dedi.
Erdoğan: "Putin'e kesinlikle katılıyorum, siz de ateşle oynamayın"
27 Kasım 2015 / 16:00 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 20:17

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

Putin'e açık davet

Biz bir terör örgütünden petrol alacak kadar haysiyetsiz değiliz, bunu böyle bilesiniz. Bize bu iftirayı atanlar, bilsinler ki müfteri sıfatını sahiplenmişlerdir. Paris'te zirve var. Zannediyorum Putin gelecek. Orada da oturup konuşabiliriz. Biz radar görüntüleriyle ses kayıtlarıyla ıspatladık. Haklı olduğumuz tüm dünyaca kabul edildi. Türkiye'ye atılan iftira sebebiyle Rusya haksız duruma düşecektir.

Putin'in o sözüne kesinlikle katılıyorum

Sayın Putin, 'kim terörizme çifte standart uyguluyorsa, ateşle oynuyordur' diyor. Bu söze ben sonuna kadar katılıyorum. Doğru. Suriye'de 380 bin cana mal olan, devlet terörü uygulayan Esed rejimine destek olmak, evet o da ateşle oynamaktır. DAİŞ'le mücadele bahanesiyle uluslararası meşruiyeti olan muhalifleri vurmak, evet ateşle oynamaktır. Türkiye'nin haklılığının tüm dünya tarafından kabul edildiği bir hadiseyi bahane ederek, bize olmadık ithamlarda bulunmak, meseleyi vatandaşlarımıza ki bir fuara katılmak için Rusya'ya giden vatandaşlarımıza eziyete vardırmak, evet ateşle oynamaktır. Bölgede ticari faaliyet veya insani yardım amaçlı olarak bulunabilecek tırları sorumsuz bir şekilde vurmak, evet ateşle oynamaktır. Rusya'ya çok samimi olarak, ateşle oynamamasını tavsiye ediyoruz."

Kurnazlığı görmüyor değiliz

Rusya'nın uçak meselesini bahane ederek, Suriye'deki askeri bağlarını güçlendirmesinin gerisindeki kurnazlığı da görmüyor değiliz

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler