YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Putin görüşmesinin saati belli oldu
Erdoğan Putin görüşmesinin saati belli oldu
02 Eylül 2016 15:41
G-20 zirvesi için Çin'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya lideri ile buluşacağı saat belli oldu.

G-20 zirvesi için Çin'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya lideri Vladimir Putin ile görüşeceği saat belli oldu. Yarın gerçekleşecek buluşma, saat 16.15'te gerçekleşecek.

Erdoğan ve Putin, 24 Kasım 2015'teki düşürülen Rus uçağının ardından krize giren Ankara-Moskova ilişkilerini tamir etmek için geçen ay St. Petersburg'da yüz yüze ilk kez görüşmüştü. İki ülke arasında yeni bir sayfa açan buluşmanın ardından, liderler bu kez Çin'in Hangzhou kentinde bir araya gelecek.

Erdoğan'ın ajandasında, ABD Başkanı Barack Obama, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Çin lideri Şi Jinping'le yapacağı görüşmeler de bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak 'TUR'  ile TSİ 12.00'de bugün Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hangzhou kentine ulaştı. Erdoğan'ın yarın ilk ilk randevusu Çin lideri Şi Jinping ile. Liderlerin baş başa görüşmelerini heyetler arası randevu takip edecek.

Cumhurbaşkanı'nın Çin heyetinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan da yer alıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler