YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Prense FETÖ'yü anlattı
Erdoğan, Prense FETÖ'yü anlattı
01 Ekim 2016 07:45
Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Nayif, baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, "15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası milletimiz ve ülkemizle sergilediğiniz dayanışma için teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Birinci Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdülaziz Al Suud'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Erdoğan konuğunu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde törenle karşıladı. Tören mangasının yanında, tarihte kurulan 16 Türk devletinin bayraklarını taşıyan askerler de yer aldı.

'ELHAMDÜLİLLAH, ŞÜKRAN'

Erdoğan, makam otomobilinden inen Muhammed bin Nayif'in "Nasılsınız?" sorusuna, "Elhamdülillah, şükran" diye yanıt verdi. Erdoğan ve Muhammed bin Nayif, baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede başta Suriye ve Yemen olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele ve ikili ilişkiler ele alındı. Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili bilgi verdi. 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelerin de ele alındığı görüşmenin ardından Erdoğan, Muhammed bin Nayif onuruna öğle yemeği verdi."

"Yemek öncesinde ise Muhammed bin Nayif'e Cumhuriyet Nişanı tevcih töreni gerçekleştirildi. Muhammed bin Nayif'e "Kardeşim" diye hitap eden Erdoğan, nişanın iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının bir sembolü olduğunu vurguladı. Erdoğan, "15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası milletimiz ve ülkemizle sergilediğiniz dayanışma için teşekkür ediyorum" dedi. Muhammed bin Nayif de "Türkiye'nin bu darbe girişimine karşı zaferle çıkmış olmasından büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Allah'a şükürler olsun" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler