YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: PKK, YPG, ASALA, Paralel Yapı... Hepsi iç içe, bu bir ispattır
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü yaptığı açıklamada, Brookings Enstitüsü önünde yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı. Erdoğan, "PKK, YPG, ASALA, Paralel Yapı... Hepsi içiçe, bu bir ispattır" dedi.
Erdoğan: PKK, YPG, ASALA, Paralel Yapı... Hepsi iç içe, bu bir ispattır
03 Nisan 2016 / 13:04 Güncelleme: 03 Nisan 2016 / 13:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü sonrası Atatürk Havalimanında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle;

PKK, YPG, ASALA, PARALEL YAPI...

Brookings Enstitüsünde, Küresel Sınamalar ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri konulu bir konferansım oldu. Bu konferansın öncesinde yaşadığım tablo gerçekten çok çok manidardı. Yani ülkemde bazı şeyleri boşuna anlatmıyoruz, boşuna konuşmuyoruz. Ama bunu Brookings Enstitüsünün önünde bizatihi görmenin, böyle bir delille, ispatla bunu yaşamanın da bahtiyarlığını duydum. Orada gördüğüm şuydu, PKK terör örgütünün temsilcileriyle YPG'nin temsilcileriyle ASALA'yı ve onun yanında da ülkemizden kaçıp şu anda Amerika'da yaşayan Paralel Devlet Yapılanmasının temsilcilerinin hepsinin iç içe, yan yana olduklarını gördüm. Bu bir ispattı, bu bir delildi. Onun için de bu Paralel Devlet Yapılanmasına gönül vermiş olan saf, temiz kardeşlerime sesleniyorum, kimlerle beraber olduğunuzun farkında olun.

Ülkemizdeki terör örgütünün Amerika'daki ayaklarının orada özellikle Paralel Devlet Yapılanmasıyla nasıl iç içe olduğunu bilmeniz gerekiyor ve bunlar orada maalesef ülkemde şehit olan bizim mehmedimiz için polisimiz için köy korucularımız için ağlamıyor.

AZERBAYCAN'IN TEK TARAFLI ATEŞKES İLAN ETTİĞİ İDDİASI

Ben tabii olayı duyduğum anda İlham Aliyev kardeşimi aradım, o da havaalanına gidiyor, oradan Azerbaycan'a geçecekti. Kendilerine başsağlığı dileklerimizi ilettik ve o anda zaten çatışmalar devam ediyordu. Fakat ateşkes ile alakalı az önce aldığım bilgi, eğer Ermenistan tarafı ateşkes ilan ederse, onlar ateşi keserse Azerbaycan da ateşkese hazır olduğunu açıkladı. Olayın aslı bu.

AZERİ GAZETECİNİN GÖZYAŞLARI

Maryland'da yaşadığım olay çok manidardı. Orada Azeri bir gazetecinin yanıma yaklaşarak dün Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki çatışmalar neticesinde ölen 12 Azeri kardeşimizle ilgili, 'Siz ne diyorsunuz' diye bana sordu ve cevabını verirken gözlerinden akan yaşları gördüğümde hakikaten orada duygulanmamak mümkün değildi. O da gazeteci, bizdekiler de gazeteci.. Ben tabii buradaki medya mensuplarını tenzih ediyorum ama bakın gazetecilik bu ülkenin cumhurbaşkanına küfretmek değildir, bu ülkenin cumhurbaşkanının ailesine küfretmek değildir. İşte oradaki gördüğüm o tablo aslında ders niteliğinde bir tablodur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler