YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Peygamberimize yöneltilen nefret dalgası...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ve konfederasyon üyelerini kabulünde konuştu. Erdoğan, Avrupa'da yükselen İslamofobiye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Peygamberimize yöneltilen nefret dalgası...
16 Ocak 2015 / 14:03 Güncelleme: 16 Ocak 2015 / 15:02

 "İsrail yönetiminin avukatlığına soyunmaları manidar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Eğer İsrail yönetimi -İsrail haklı demiyorum dikkat edin- Gazze'de, Filistin'de 2 bin 600 - 2 bin 700 insanı çoluk çocuk demeden öldürüyorsa ben onu lanetlerim, telin ederim. Bazı ülkelerin kalkıp da İsrail yönetiminin avukatlığına soyunması manidardır. Ben şunu söyledim; 'Netanyahu buraya hangi yüzle geldi, bu ikiyüzlülüktür dedim'. Şurada 2 ay önce kalkacaksın Gazze'de bombalarla orada Gazze'yi yerle bir edeceksin, 2 bin 600 insanı öldüreceksin. Fransa'ya gelen bu insanlar, liderler neredesiniz, niye sesiniz çıkmıyor? 350 bin insanın öldüğü Suriye'de nerede insanlık, niye sesiniz çıkmıyor?"

Ey Merkez Bankası daha neyi bekliyorsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Petrol fiyatlarının düşmesi) Bizim petrolle ilgili bu noktada sıkıntımız yok tam aksine lehine çok çok iyi bir noktadayız. Öyleyse bunun halkımıza dönüşünü, yatırımcıya dönüşünü süratle sağlamamız lazım. Ey Merkez Bankası daha neyi bekliyorsun  Şimdi diyebilirler Merkez Bankası bağımsızdır. Ben de bağımsızım. Cumhurun sesi olarak bunu yapmak, söylemek durumundayım ve gerekirse çağırıp kendileriyle de bunu oturup konuşacağız. Bu iş böyle yürümez"

Dünyada herkes inerken bizim Merkez Bankası sağolsun hala olduğu yerde duruyor. İnmiyor, düşürmüyor. Neyi bekliyorsun sen  Buyur, petrol fiyatları 106 dolarlardan, 110 dolarlardan şimdi 45 dolara geldi. İşte açıklamalar yapılıyor 2015-2016'da bu civarlarda dolaşacak. Hesaplar buna göre"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi ile ekonomi arasında hassas bir ikişki var; biz bunu kurduk. Demokrasi ile ekonomiyi birlikte yükseltmenin çabası içerisinde olduk." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "17-25 Aralık darbe girişiminden beri Paralel Yapı'nın ülkeyi karıştırmada başı çektiğini gördük. Paralel Yapı amacı için her şeyi meşru görüyor" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Medyaya karşı yapılmış bir operasyon olduğu A'dan Z'ye yalan. Bunlarda medya özgürlüğü yok

- Ülkemizde faizin meddahlığını yapanlar çok. Faizin tek hanede kalmasını istemeyen birileri hala var

-: Finans sektörü, vatandaşın mevduatıyla korkunç paralar kazanıyor. Yatırımcının önünü açacağına da tıkıyor.

-Merkez Bankası da dünya inerken sağ olsun hala olduğu yerde duruyor, inmiyor, düşürmüyor, neyi bekliyorsun sen?

- Merkez Bankası bağımsız diyorlar. Ben de bağımsızım. Oturup konuşacağız, bu iş böyle yürümez

- Putin, buradan çıkarken, 'Bu eser büyük devlet olmanın alametidir' dedi. Vaka budur.

- İslam'ın kendisine, sevgili Peygamberimize yöneltilen nefret dalgasını endişe ile takip ediyoruz

- 2000 kişinin ölümünü görmezden gelenler, 12 kişi için dünyayı ayağa kaldırıyorlar

 

Ayrıntılar geliyor...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler