YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Parti kapatılmasına karşıyım ama...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin'e hareketinden önce havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan parti kapatmaya karşı olduğunu ancak sırtını terör örgütüne dayayanların bedelini ödemesi gerekitğini söyledi.
Erdoğan: Parti kapatılmasına karşıyım ama...
28 Temmuz 2015 / 11:53 Güncelleme: 28 Temmuz 2015 / 11:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli birliğimize ve kardeşliğimize kast edenlerle çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil" dedi.

Erdoğan, Çin'e hareketinden önce havalimanında açıklamalarda bulundu.

Son günlerdeki terör saldırılarına değinen Erdoğan, çözüm sürecine ilişkin de önemli mesajlar verdi.

Çözüm sürecinin hükümetin "samimi" yaklaşımıyla başladığına işaret eden Erdoğan, "Bundan rahatsız olanlar oldu. Son seçimlere, 30 Mart seçimlerine giderken çözüm sürecinin istismar olduğunu gördük. Çözüm süreci karşılığını bulmadı. Daha sonra yapılan genel seçimlere geldiğimizde bunun hasar gördüğünü fark ettik. Artık ortada bir gerçek var. Milli birliğimize ve kardeşliğimize kast edenlerle çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil" diye konuştu.

MHP lideri Bahçeli'nin Yargıtay'a HDP'ye ilişkin yaptığı çağrıya ilişkin soruya da yanıt veren Erdoğan, parti kapatılmasını doğru bulmadığını söyledi.

"BEDELİNİ ÖDEMELİLER"

Erdoğan, teröre destek veren parti yöneticilerinin "bunun bedelini ödemesi" gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Bunları dokunulmazlık zırhından sıyırmak suretiyle, biz sırtımızı şuraya buraya dayıyoruz diyenler bu ifadelerin bedelini ödemelidirler. Biz gerçek kişileri muhatap almalıyız, tüzel kişilerle uğraşmanın anlamı yok. Parlamento gerekeni yapmalı, senin sırtını dayadığın terör örgütü mü, bunun bedelini ödeyeceksin."

1
 // 1
Parti kapatmaya karşısınız hmm..
İlginç ülke bütünlüğünü tehdit eden huzuru kaçıran ve halkı kiskirtmaya çalışan bir partiyi kapatmaya karşısınız... Üstelik birde terörist bir partiyi ... Allah'ım bunlara verdigimiz oylar için affeyle bizi
... Dosdoğru olmalarını nasib eyle Kafirlerin karşısında dik durmalarini nasib eyle ki Ibrahim'in dini Muhammed'in dinini bu ülkede ebediyyen muvaffak eyle.suphesiz Allah hatalarından dönenler için oldukça merhametlidir. .....
28 Temmuz 2015 13:11
 // İzmirli
Eğer kapatılmaz, en azından terör söylemleri eden ve teröristlere yardımcı olduğu anlaşılan mevcut milletvekillerine işlem yapılıp vekillikleri düşürülmezse daha AKP ye oy-moy YOK! Hakkım Helal değildir! Siz de bu mesajı yayınlamazsınız yazıklar olsun!...
28 Temmuz 2015 12:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler