YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Parlamento gereğini yapsın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz. Parlamento gerekli tavrı ortaya koymazsa bu millet ve bu tarih bu parlamentodan hesabını sorar" dedi.
Erdoğan: Parlamento gereğini yapsın
16 Mart 2016 / 14:09 Güncelleme: 16 Mart 2016 / 14:25

"Hiçbir sıfat, terör örgütü yandaşlığının örtüsü olamaz" diye konuşan Erdoğan, "Kızılay'da bomba patlatarak rastgele insanların ölümüne yol açan terör örgütünün demokrasiyle en küçük bir ilişkisi olabilir mi? Buna rağmen terör örgütü yöneticisiyle aynı dili kullanmaktan, aynı yaklaşımı sergilemekten çekinmeyenlere 'terörist' demeyeceğiz de ne diyeceğiz?" ifadelerini kullandı.

"Parlamento dokunulmazlıklar konusunda adımını süratle atmalı"

"Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz. Parlamento bu konuda adımını süratle atmalıdır" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Yani, bir kişi mi olsun, iki kişi mi olsun? Böyle bir şeyi konuşamayız. Biz, ortaya ilkeyi koymalıyız, ilkeyi. Nedir bu ilke? Benim Kürt kardeşlerimi, vatandaşlarımı sokağa dökmek suretiyle 50-52 kişinin ölümüne vesile olanlar bu ülkede teröre teşvik eden insanlar olarak yargılanmayacak da bu parlamentonun içerisinde gelip boy gösterecek ve bunları bu millet seyredecek öyle mi? Öbür tarafta, arkasında PKK'nın, PYD'nin, YPG'nin olduğunu çok açık net olarak söyleyenler bu ülkede temiz olacak öyle mi? Bunlara karşı parlamento eğer gerekli tavrı ortaya koymazsa bu millet ve bu tarih bu parlamentodan hesabını sorar. Şehitler hesabını sorar" şeklinde konuştu.

Teröre ve terör örgütlerine karşı tüm farklılıkları bir kenara bırakarak oluşturulacak bir 'millet koalisyonuna' ihtiyaç olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelin bu büyük mutabakatı, bu büyük birlikteliği hemen şimdi sağlayalım, canımıza ve istikbalimize kast edenlerin üzerine hep birlikte gidelim" dedi.

Erdoğan, "Terör örgütünün yan kolu olarak faaliyet gösteren partinin mensuplarını ben artık meşru siyasi aktörler olarak görmüyorum, kusura bakmasınlar. Dolayısıyla bu çağrım onlara değil diğer partileredir" ifadelerini kullandı.

"Siyasetçi bunları besleyemez, koruma altına alamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu milletin birliğini, beraberliğini bozanlar, tehdit edenler, kim olursa olsun bunların hesabı bu parlamento tarafından dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle nereye havale edilecek, yargıya... Gönder yargıya. Yargı bunlar hakkında ne karar verirse versin. Sen siyasetçi olarak görevini yap. Siyasetçinin görevi nedir? Bu kararı alıp gerisini yargıya bırakmaktır. Atılması gereken adım budur. Siyasetçi bunları besleyemez, koruma altına alamaz. Eğer bunlar sürekli hala bu adımları atar, yaptıkları da yanlarına kar kalırsa, terörle mücadelemizde şu anda Güneydoğu'da bu mücadeleyi veren ve orada şehit olan kardeşlerimizin ahı inanın bizi yakar."

 

AA

13 yıl
 // yılmaz türk
Reis 13 yılda sayısız hata yaptı.Bunların bedelini hep beraber ödüyoruz.İlk aklıma gelen hata : Saddam Hüseyin'e destek olup SÜNNİ blok kurulacaktı. EHLİ SÜNNET düşmanı İran nasılda Esed'e destek oldu? Hala yıkılmadı.vs vs vs ..................... saymakla bitmez. ...
16 Mart 2016 Çarşamba 16:58
Dokunulmazlık
 // Evren
Reis haklı. Ne hikmetse bu kadar net ve aleni suçlara bir türlü işlem yapılmıyor/yapılamıyor. Ne olması gerek acaba işlem yapılması için anlayamıyorum. İyice çığrığından çıktı kurumlarımız....
16 Mart 2016 Çarşamba 14:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler