YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Özel'le Uludere'yi görüşecek
Başbakan Tayyip Erdoğan, Irak sınırında 35 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgenerel Necdet Özel ile görüşecek.
Erdoğan, Özel'le Uludere'yi görüşecek
01 Ocak 2012 / 21:09 Güncelleme: 01 Ocak 2012 / 21:39

Irak sınırında 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili gelişmeler devam ediyor.

Başbakan Erdoğan, konuyla ilgili olarak yarın saat 13.00'te Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'le görüşme yapacak.

Erdoğan, olayla ilgili ellerinde 4 saatlik görüntü olduğunu belirterek incelemenin sürdüğünü söylemiş, Genelkurmay da konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ifade etmişti.

Başbakanlık kaynaklarının olağanüstü olmadığını belirttiği görüşmede, olayın nasıl gerçekleştiği, çok tartışılan istihbaratın nasıl ve kimden alındığının gündeme gelmesi bekleniyor.

Görüşmenin yapılacağı yeni Başbakanlık binasının teknolojik altyapısının çok iyi olması, Genelkurmay Başkanı tarafından görsel bir sunum yapılacağı yorumlarını beraberinde getirirken, Başbakan Erdoğan bu görüşme sonrası kabine üyeleriyle biraraya gelecek.

Uludere'deki olay sonrası bölgeye giden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile bakanlar Mehdi Eker ve Cevdet Yılmaz'ın da burada bir sunum yapmaları bekleniyor.

Öte yandan BDP grubu yarın olağanüstü bir toplantı yapacak ve araştırma komisyonu kurulması, hükümet için gensoru verilip verilmemesi tartışılacak. CHP MYK da yarın toplanacak. 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler