YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Orduya 'Taze kan gelecek, YAŞ öne çekilebilir
Yüksek Askeri Şura’nın 1 hafta öne çekilebileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TSK’da yeni yapılanma kısa sürede gerçekleşecek. Ordu taze kana sahip olacak” dedi.
Erdoğan: Orduya 'Taze kan gelecek, YAŞ öne çekilebilir
22 Temmuz 2016 / 06:59 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 07:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ'cü darbe girişimi ile sarsılan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en kısa sürede yeniden yapılanacağını söyledi.

Reuters'a konuşan Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı satır başları ile şunları kaydetti:

MİT VE G.KURMAY'A ULAŞAMADIM

Marmaris'te ailemle beraberdik. Saat 4-4,5 civarında eniştemden bir telefon aldım. Eniştem, 'İstanbul'da bazı sıkıntılar var. Beylerbeyi Sarayı'nın orada askerler tarafından yollar kesiliyor, köprüye geçit verilmiyor' dedi.

Haberi alınca doğrusu inanmadım da. Hemen MİT Müsteşarı'nı aradım ulaşamadım, Genelkurmay Başkanı'nı aradım ulaşamadım. Çünkü telefonlara cevap veremiyorlardı. Saat 8'de bulunduğumuz yerde değerlendirme yaptık.

TV'lere açıklama yapıp halkımı meydanlara davet ettim. Halkımın ülke genelindeki tepkisini izledim. İnsanlara meydanlara iniyor ve bunu görünce Marmaris'te durmanın gereksizliğini anladım.

İSTİHBARAT ZAAFI

İstihbarat teşkilatları her şeye dört dörtlük sahip değildir. Bu olayda da istihbarat zayıflığının olduğu besbellidir. Bunu gizlemenin anlamı yok. Ben bunu MİT Başkanı'na da söyledim. Ben bunu eniştemden duyduğum an'a kadar ben bunu duymadım. Tabi bu bir sıkıntı mı değil mi sıkıntı.

Kaldı ki ben buna artık kalkışma demiyorum. Bu bir silahlı darbe girişimidir. Bu 24 saatlik durum değildir. Bunu muhakkak gerisi vardır. Şimdi tabi bütün bunlardan ders alınarak atılacak adımların planlamasını yaptık.

OHAL YİNE UZATILABİLİR

OHAL FETÖ üzerinde de ilgili kurumlarımızı rahatça çalışsın diyedir. Şuanda Fransa 3 ay yaptı sonra bir daha uzattı. Bu konuda bir mani yok. 3 ay bittiğinde lazım olduğunda uzatma yapılabilir.

YAŞ BİR HAFTA ÖNE ALINABİLİR

TSK'nın YAŞ toplantısıdır. YAŞ Genelkurmay'ın talebiyle bir hafta öne alınabilir. YAŞ'ın başkanı Başbakanımızdır. İlgili birimlerle çalışmalar yürütülüyor. Çok kısa zaman içinde yeni yapılanma ortaya çıkacak. İnanınıyorum ki yeni bir kan olacaktır. Asla rehavete kapılmayacağız. Bazı şeyleri geçmişte anlatamadık ama şimdi durum çok daha farklı.

15 Temmuz Şehitleri Anma Günü

Dün gece meydanlara toplanan halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un “Şehitleri Anma Günü” olarak ilan edildiğini açıkladı. Erdoğan “Gelecek nesiller siviliyle, polisiyle, askeriyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 // ibrahim
Yine bu toplantida cok titiz davranilmasi gerekir cok tehlikeli 30 tane sat timi ortada yok suikast duzenleyebilirler cunku orada butun devlet buyukleri ayni catida toplanmis olup onlar icin kacinilmaz olacak havadan devamli kontrol altinda olmalari gerekir veya gizli bi yerde bulusmalari havadanda duzenleyebilirler belki sucsuz insanlar alinip suclular hala icimizdedir cok dikkatli olunmasi gerek allah yardimcimiz olsun...
22 Temmuz 2016 15:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler