YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var"
Başbakan Erdoğan Dostuk Derneği'nin düzenlediği iftarda konuştu. Paralel Yapı için sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Bunları meseleleri benimle, partimle değil, bizimle olduğu kadar sizinledir. Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var" dedi.
Erdoğan: "Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var"
16 Temmuz 2014 / 21:48 Güncelleme: 16 Temmuz 2014 / 22:15

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir kez daha şer ittifakını kurdular. Karşımızda dizilenlere baktığınızda eski Türkiye'nin karanlığını özleyen tüm aktörleri görürsünüz. Orada darbeciler var, on yıllar boyunca bu ülkenin inançlı kesimlerine zulmedenler var, kimlikleri, kültürleri, tüm farklılıkları inkar eden, özgürlükleri kısıtlayanlar var. Orada Filistin davasına ihanet eden, Ortadoğu'daki mazlumların çığlığına kulak tıkayan vicdansızlar var" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Bizden öncekilerden bir emanet aldık bu emanetin hakkını vermeye çalıştık, çalışıyoruz.

- Eskinin manasız yasaklarını tek tek kaldırdık. İnançların değerlerin özgürlüğün önünü açtık.

- Biz ne kadar hırsla çalışıyorsak, hasımlarımız da o kadar hırsla çalışıyorlar.

- 17 Aralık dabesini gerçekleştirenler cemaat görüntüsü altında ihanet şebekesi kuranlardı.

- Şeyh Edebalinin sözü gibi "Yükseklerde yer tutanlar engindekiler kadar güvende değildirler

- Aralık'ta hükümetimize yönelik bir darbe gerçekleştirilmek istendi. Başarılı olsalardı sadece hükümet değil, kaybeden davamız olacaktı. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri en az benim kadar sizler de tanıyorsunuz.

- 1980'de gittiler dabecileri desteklediler.  1990'larda başörtüsü mücadelesinin karşısında oldular. Başörtüsüne fürattır dediler.  28 Şubat sürecinde hükümete "beceremediniz gidin" dediler.

- Sadece AK partiye değil kendileri dışındaki herkese hasım oldular. Kendileri dışındaki her hareketi yok saydılar, yok etmeye çalıştılar.

- Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var. Nitekim hesapları bir vazo gibi duvara çarptı. Gerçek yüzleri gözüktü, maskeleri düştü. Bunları meseleleri benimle, partimle değil, bizimle olduğu kadar sizinledir.

- Dün Artvin'in Hopa ilçesinde İHH iftar programına bir kısım vandallar saldırdılar. Aynı durumu Hopa mitinginde bana da yaptılar. Onların nelerden beslendiğini biliyoruz. Bu örgütün temsilcileri kalktı saldıranların arkasında durdu. Onların neden rahatsız olduğu konu İHH'nın İsrail'e karşı tavrından dolayıdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler