YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Onlar kendi tarihlerindeki lekelere baksın"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. MÜSİAD Genel Kurulu'nda işadamlarına hitap etti. Ermeni iddialarına destek veren ülkelere sert çıkan Erdoğan Avrupa Birliği için de "bize akıl verme" dedi.
Erdoğan: "Onlar kendi tarihlerindeki lekelere baksın"
25 Nisan 2015 / 14:06 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 14:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin geleceği için taş üstüne taş koyan herkesi destekledik. Girişimcileri destekledik. Yatırımcıları teşvik ettik. Ortaya çılan zenginlikten tüm milletimizin faydalanmasını sağladık. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı oysa bu rakam Ocak ayında 849 lira oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Onlar kendi tarihlerindeki lekelere baksın

Ermeni iddialarına destek veren ülkeleri önce kendi tarihlerindeki lekeleri bir bir temizlemeye davet ediyorum. Bu konuda en son söz söyleyecek ülkelerden bir tanesi Almanya. Rusya, Fransa... Almanya'nın, geçtiğimiz yüz yılda yol açtığı 2 ayrı dünya savaşında yaşananlar ortada. Kaldı ki Almanya bu açıklamaları yaparken, 1 milyona yakın bizim soydaşımız, onların vatandaşı. 2 milyon da vatandaş olmayan Türkler var. 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'da Cumhurbaşkanı'nın böyle bir tavrın içerisine girmesi anlaşılır bir şey değildir

Biz isterdik ki Putin Ermenistan'a gitmesin, sayın Hollande Ermenistan'a gitmesin. Biz Çanakkale'de Ermenistan'a yönelik herhangi bir cevap vermedik, böyle bir adım da atmadık. Oraya 2 devlet başkanı gitti, hamdolsun bize 20 devlet başkanı geldi

O aklı kendine sakla

Buradan bir kez daha Ermeni toplumuna ve onları destekleyenlere sesleniyorum. Tarihteki olayların hesabının bugün verilmesi gibi bir yol açılacaksa, bu konuda en rahat olan ülke hiç şüpheniz olmasın, Türkiye'dir, hiç endişeniz olmasın. Yine iddia ile söylüyorum; ey Avrupa Birliği bize akıl verme, kendine sakla. Niye  Bak, diyorsun ki, arşivlerinizi açın. Biz 15 yıldır arşivlerimizi açmaya hazır olduğumuzu söylüyoruz. Bunların kulakları var duymuyor, gözleri var görmüyor, dilleri var hakikati konuşamıyor

SSK'yı batıran Genel Müdür şimdi bol keseden atıyor

SSK'nın başında kim vardı? SSK'yı batıran Genel Müdür şimdi bol keseden atıyor. Bürokratıyla siyasetçi güç kazanır. Eğer bürokrat sakatsa, eksikse iktidar güç kaybeder. Şu anda bol keseden atanların zihniyetine sahip kişiler bu ülkede iktidar oldu. Onların ne yaptığını hep beraber gördük.

Seçim sürecinde bu şekilde ortaya saçılan vaatleri, nasıl olsa iktidara gelemeyeceğini bilenlerin sorumsuzluklarının ürünleri olarak görüyorum. Sırtlarında yumurta küfesi olmadığı için akıllarına düşeni, ağızlarına geleni vaat diye ifade ediyorlar. Birisi çıkıyor bakıyorsunuz '1500' diyor. Birisi çıkıyor bakıyorsunuz '1600' diyor. Birisi çıkıyor diyor ki '5 bin.' Eğer bu vaatlere oy verilecekse herhalde 5 bine oy vermek lazım. Böyle bir şeyin olması mümkün mü " 

Ortada bir cinayet var

Türkiye'nin 12 yıllık birikimini yok etmeyi hedefleyen her saldırı aynı zamanda milletimizin hanesine yazdırmak için mücadele ettiğim kazanımlara yöneliktir. Dolayısıyla bir yerde de şahsıma yöneliktir. Cumhurbaşkanı olmakla ülkenin geleceğine ilişkin sorumluluklarımdan azad olmuş değilim. Tam tersine bu sorumluluklarımın daha da arttığına inanıyorum

Şu an herhangi bir partinin genel başkanı değilim. Ama sorumluluk sahibi bir Cumhurbaşkanıyım. cumhurun başkanıyım. Benim tarafsızlığım bunları söyelememi gerektirir. Ortada bir cinayet var. Bunu söylemeliyim.

Bu millet size tekrar o kadehi içirmeyi nasip etmeyecek

Gezi'de önlük giyip yürüyüş yapanlar oldu. Şimdi de gizli köşelerde buluşup kadeh tokuşturuyorlar. Ülkenin iktidarının gidişine şerefine diyorlar. Bu millet size tekrar o kadehi içirmeyi nasip etmeyecek. Bu ülke sermayenin yönettiği bir ülke olmayacak. 17 - 25 Aralık'ta en öncelikle Türkiye'nin milli kurumları hedef alındı.

Bizi 2023 hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamayacaklar

Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaşmaktan ne yaparlarsa yapsınlar alıkoyamayacaklar. Her hesabın üzerinde bir hesap olduğuna inanan insanlar olarak bu mücadeleye devam edeceğiz. Daha çok üreteceğiz, daha çok ihracat yapacağız, daha çok istihdam oluşturacağız, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara kollarımızı daha çok açacağız, zalimlerin karşısında daha gür sesle itirazlarımızı dile getireceğiz çünkü 'Dünya 5'ten büyüktür' diyerek yola devam edeceğiz

Faiz hiçbir zaman üşkenin yararına olmamıştır

 Hangi mantıkla faizi arttıralım diye bu işin peşinden koşuyorlar. Faiz hiçbir zaman benim ülkemin yararına olmamıştır, olmayacaktır. ABD bu işi bilmiyor mu? Bu ülkede yatırım olur mu ben soruyorum size?

Davos'a son gidişimde hani malum bir IMF başkanı vardı ya onunla bir görüşmemiz oldu. "Bize mali destek verecekseniz verin ülkemizi yönetmesini biz biliriz" dedim. Bu sözler onların işlerine gelmedi.

O Gezi olaylarında faiz lobilerine nasıl çalışıldığını hep anlattık. Faiz lobileri şimdi onların içinde var mı? Var. Faiz hiç bir zaman benim ülkemin faydasına olmadı, olmayacak. Devletin borçlanma faizini yüzde 60'tan tek rakamlı sayılara getirene kadar çok uğraştık. Hala IMF'nin sultasında kalmak isteyenler var.

Hiçbir zaman savunmada olmayacağız

Biz hiçbir zaman savunmada olmayacağız. Bilginin, araştırmanın net olarak ortaya konulduğu bir ülke olacağız.

16:58
 // Rasim DUMAN
Bazen dunya dagdagasindan dolayi uzulup kederlendigim oluyor. O anda hemen kendimi sigaya cekiyorum : Behey nankor adam! Uc-bes meseleye takilip ye'se kapiliyor, gaflete dusuyorsun. Halbu ki seni saran ilahi ni'metler sayilamayacak kadar cok. Rabbim sana lutfetmis, "esref-i mahlukat" sinifindan yaratmis. Halbu ki tas, odun,bocek...veya, uzak galaksilerde bir toz tanesi olarak ta yaratabilirdi. Bu az bir ni'met midir?! Akil,beden,ruh ve kalb sagligi vermis; İslam milleti icinde yaratmis, musluman olma payesini lutfetmis. Feraset, basiret ve temyiz kaabiliyetlerini ihsan buyurmus,hidayet etmis. Saymakla bitmez, sayisiz hamd ve sukur olsun.

Eh, iki tane de "serdengecti" kahramani (cumhurbaskanimiz Recep Tayyip ERDOGAN ve Basbakanimiz Ahmet DAVUTOGLU) basimiza idareci olarak lutfetmis.

Ey benim nankor nefsim! Bu kadar buyuk ni'metler icinde iken, sen hala ye's karanliginda mi tutacaksin beni?!

Evet, bunlari dusunuyor,tefekkur ediyor ve nes'emi buluyorum. Hakikaten guzel bir ruhi "terapi" metodu cok defa test ettim, "onayladim". :)

Hararetle tavsiye ederim....
25 Nisan 2015 16:58
15:29
 // Almanyadan
Ağzına sağlık büyük REIS. ALLAH yar ve yardımcın olsun Allah'ın melekleri seni koruyordur Allah'a amanet ol reis lerın REIS İ,...
25 Nisan 2015 15:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler