YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Önerge vereceğiz
Erdoğan: Önerge vereceğiz
Erdoğan: Önerge vereceğiz
28 Mart 2009 / 19:06 Güncelleme: 28 Mart 2009 / 00:00

Başbakan Erdoğan düzenlediği basın toplantısında BBP lideri Yazıcıoğlu'nun vefatına ilişkin Meclis'te komisyon kurulacağı açıklamasını yaptı.


Başbakan Erdoğan düzenlediği basın toplantısında kaza ile ilgili yapılan çalımaları açıkladı medyada çıkan haberlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Bu olumsuz çalışmalara rağmen, emniyet güçlerimize sivil savunma güçlerimize gönüllü kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle çok zor şartlara rağmen helikopter ve uçakları kullananlara teşekkür ediyorum.


Olayla ilgili herhangi bir ihmal olup olmadığı konusunda inceleme yapılması için talimat verdim. Bu konuyla ilgili de Meclis Araştırma Komisyonu kurulacaktır.


Ailenin sağduyulu davranmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu olayla birlikte dayanışma ruhunun yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Üzülerek belirtmek isterim ki kurtarma çalışmaları aşamasında bilgi vermeye çalışan basın kuruluşlarımızın kazazadelerin aileleri ve Büyük Birlik Partisi camiası için yeterince duyarlı davranmamıştır.


Hollanda'da bir uçak kazası meydana geldi, aradan günler geçmesine rağmen teknik bir açıklama yapılmamıştır. Kara kutunun bulunmasına kadar açıklamaya gidilmemiştir. Aslı astarı olmayan değerlendirmeler yapmak, insan hafızasına farklı yansımalara yol açıyor. Bu işin siyasi ranta dönüştürülmemesi gerekir. Bilgisiz medya çevrelerinin bu işi ranta çevirmeleri bizi üzmüştür.


Ölüm haktır, bizler kaza ve kadare inanmış bir inancın mensuplarıyız. Her zaman söylediğimiz gibi, insanların gönüllerinde bıraktıklarımızla anılacağız.  Öldükten sonra onu hayırla yadetmek değil yaşamında acaba nasıl yaklaştınız onu sormak gerekir. O bir er kişi olarak yadedilecektir. Zaman zaman görüşüp ülke meselelerini paylaştığımız bir arkadaşımızdı. Ben sevenlerine ve ailelerine başsağlığı sabır ve metanet diliyorum.


Medyada arkadaşlarımızın havaların düzeldikten sonra kazanın meydana geldiği yere gitmelerini tavsiye ediyorum. Ama isteyen şimdi de gidebilir.  Hava sisli,  kar yağışı var. normalde 2 saatte alınması gereken yol 6 saatte ancak alınabiliyor.


Köylülerin olduğu yerden kazanın olduğu yere 7 saatte geldiler. Enkaz mahallinin olabileceği yer belirtiliyordu. Burası bir kaç kez üzerinden geçildi. Ama kar ve tipi nedeniyle ulaşılamadı.  araçlar gidemediği için özel birimler bölgeye ulaştı.


Atalay: İHA Muhabiri İsmail Güneş hala aranıyorYetkililerin bulamadığı enkazı 3 saatte buldular

Ne gençliğini yaşayabildi, ne makam derdi oldu

İHA muhabiri yarım saat içinde 3 görüşme yaptı

Yazıcıoğlu'nun eşi ve kızı da Kızılöz köyündeler

BBP lideri Yazıcıoğlu ölümden böyle söz etmişti

Kötü haber geldi: Yazıcıoğlu da hayatını kaybetti

Yazıcıoğlu'nun kaleminden, sesinden Üşüyorum

Sakin olalım da donuyoruz burada, ayağım kırık!

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler