YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: OHAL 3 ay daha uzatılabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27. Muhtarlar Toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında, OHAL kararının 3 ay daha uzatılması için hükümete talebin gönderildiğini açıkladı
Erdoğan: OHAL 3 ay daha uzatılabilir
29 Eylül 2016 / 12:00 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 13:16

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırbaşları:

15 Temmuz aynı zamanda bir terör saldırısıydı!

Toplantılarımızı başlattığımı 2015 yılının Ocak ayından bu yana muhtarlarımıza özellikle şunu ifade ettim, sizlerle bir araya gelmek için bu buluşmalar çok önemli dedim. Aramıza bir darbe girişiminin de girmeye çalışacağı aklıma gelmemişti. Maruz kaldığımız ihanetler içinde bu darbe girişimi çok farklı yere sahip. Daha önce doğrudan biz hedef oluyorduk.

Ülkemiz ve milletimiz yaşananlardan dolaylı olarak etkileniyordu. Bu defa bizimle birlikte bizzat milletimizin kendisi hedef alındı. Adını doğru koymak lazım, 15 Temmuz'da Türkiye örtülü bir işgal girişimine maruz kaldı. TSK içinde yuvalanan bir cuntanın eseri olmasından dolayı elbette bir darbe girişimidir. 15 Temmuz aynı zamanda bir terör saldırısıydı. Bunlar milletin imkanlarıyla bu işi başarırız zannediyorlardı. Ama bu millet şöyle ortaya çıkar, meydanlara dökülür, biz ne ne yaparız diye bunu düşünmemişlerdi. 

O gece milletimizle yürüdük

Eğer lider taşın arkasında saklanmazsa o millet dağın arkasına saklanmaz. O gece millemizle yürüdük. İstanbul'da milletimiz havalimanını kuşatmamış olsaydı FETÖ'nuın uçakları, tankları bize de ölüm kustururdu. Demek ki şehadet nasibimizde yokmuş ki bugün sizlerle buradayız. Ne mutlu o kutlu makama ulaşan kardeşlerimize.

Bu milletin ve bu devletin sabrını zorlayanların akıbetlerini öğrenmek istiyorsanız açın tarih kitaplarına bakın. 

OHAL'in uzaması söz konusu olabilir

MGK'nın tavsiyesi, hükümetin kararı ve Meclis'in onayıyla 3 ay süreyle OHAL ilan edilmiştir. OHAL konusunu sağa sola çekmeye gayret edenler var. KHK, OHAL vs. bu uygulamaların sadece terörle mücadele ile sınırlı kalacağı daha ilk günden açıkça ifade edilmiştir. Biz geldiğimizde OHAL vardı ama ülkemizin belli yerlerinde sokağa dahi çıkamıyordunuz.

Şimdi böyle bir şey var mı? Günlük hayatın işlemesinde bir güvence var. Geçen iki ayı aşkın sürede OHAL tam da bu şekilde terörle mücadelenin etkinliğini artırma amacıyla uygulandı. FETÖ ile ilgili mücadelede, diğer terör örgütleri ile ilgili mücadelede bizim hızımızı artırıyor. 3 aylık sürenin yeterli olmayacağı görülüyor. 3 ay daha uzaması MGK'da tavsiye edildi.

Hükümetimiz de gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. 

(FETÖ'nün darbe girişimi) Bugüne kadar şahsen görüştüğüm veya arkadaşlarımın ziyaret ettikleri şehit yakınlarımızın, gazilerimizin vakur duruşları beni ayrıca duygulandırıyor. Şehitlerimizle ilgili öyle hikayeler, öyle anekdotlar işitiyoruz ki tüylerimiz diken diken oluyor.

Milletimiz bu imanla, bu inançla, bu azimle, bu dirayetle mücadelesini sürdürdüğü müddetçe yedi düvel bir olup üzerimize gelse, Allah'ın izniyle bizi bir adım geriletemez

Fransa'da bir yıllık olağanüstü hal var

Fransa'da üç ay, artı üç ay ve son olarak da altı ay olmak üzere toplamda bir yıllık olağanüstü hal var. Dünyadan kimse Fransa'ya diyor mu 'Siz niye bir yıl olağanüstü hal ilan ettiniz '. Bakan arkadaşlara bunlar akıl veriyorlar, diyorlar ki 'Bir yıl olağanüstü hal Türkiye için doğru değil. Şu üç ayı bir daha uzatmayın ha'. Dur bakalım, sabırlı ol. Belki 12 ay da yetmeyecek

Kimse bize takvim belirlemesin!

Kimse bize takvim belirlemesin, kimse bizim yol haritamızı tayin etmesin. Bu yol haritasını bu ülkenin hükümeti belirler, bu ülkenin kurumları belirler. Şimdi bunlar kalkıyor bize yol haritası çiziyor. Ya siz bir defa Türkiye'ye ne zaman kalkıp da dost oldunuz, gerekli olan destekleri verdiniz. Hepsi bu darbenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını bekliyorlardı. Bunların hepsinin bilgileri bize ulaştı, geliyor. Zil takıp oynamaya çalışanlar veya o saati bekleyenler vardı ama Rabbim, milletim onlara bu fırsatı vermedi

Terör örgütü eylemlerinin tek bir amacı var

Amerika'da birkaç tane olay oluyor. Eyalet hemen OHAL ilan ediyor. Bizdeki olay böyle değil ki? 

Terör örgütü PKK'nın artan terör eylemlerinin tek amacı var: FETÖ'ye yapılan baskıyı azaltmak. Bu örgüte artık bölgede kimse itibar etmiyor. bu sürede açıkça gördük. 

Terör örgütü PYD'nin DAEŞ'le savaştığı yalanı bu süreçte ortaya çıktı. Halep'te katledilen çocukların halini gördünüz değil mi? Umran bebeğin o binadan çıkışını gördünüz değil mi? 

3 milyon Suriyeli kardeşimizi Suriye'ye göndereceğiz diyenler kimdi? Bunlar milletimizi bilmeyenler. Benim milletim, bir tas çorbayı, bir dilim ekmeği paylaşır. 

Suriye meselesi yeni bir safhaya giriyor

Suriye meselesi artık yeni bir safhaya giriyor. Cerablus'ta nüfus 2 bine düşmüştü. Şimdi 30 bin. Bu Batı bizim lafımızı dinleseler her şey yoluna girecek. Bir tanesi bunlara dedi ki "Siz Türkiye'ye yanlış yapıyorsunuz."

Suriye halkının üzerindeki kara bulutların dağılacağı gün yakındır. Türkiye'nin güvenli bölge hamlesine diğer devletler de destek veriyor. Biz o terör koridorunu kaldıracağız. 

BM'de daimi 5 üye adeta aynı inanç dünyasını temsil ediyor!

BM yapısının artık doğru olmadığını ifade ettim. Daimi 5 üye adeta aynı inanç dünyasını temsil ediyor.

Moody's'e kapak gibi cevap

Kredi derecelendirme şirketleri beni çok sever. Ben de onları çok severim. Ne oldu? Biz uçaktayken notu düşürdüler. ne kadar düşürürse düşün. Türkiye'nin gerçeği bu değil. Bunların cebine koy üç beş kuruş istediğin notu al. sipariş üzerine not veriyor. İşadamlarına diyorum: Siz de haykırın. Dimdik durun be!. Siz her şeyden evvel Türk'sünüz Türk. 

Biz Osmangazi köprümüzü, Yavuz Sultan Selim köprümüzü açtık mı? 20 Aralık'ta da Avrasya tünelini açıyoruz. Gelsinler tünelden geçsinler. 

Yeni bir BM kurmalıyız. 193 ülkenin temsil edildiği bir BM güvenlik konseyi oluşturmamız lazım.  Ana muhalefet genel başkanı diyor ki, BM konuşmasını izledim. Sanki muhtarlara konuşuyor" diyor. Sonra diyorlar ki 14 yılda bu ülkede iktidar değişmiyor. Bu anamuhalefet başkanı nasibini almamış. 

Anamuhalefet halkı ve temsilcilerini küçümserse iktidar nasıl değişecek!

Muhtarı, halkı, ülkesini küçümseyen bir siyasi parti liderinin ne kendi partisine ne de bu millete hayrının dokunması mümkün müdür  Ondan sonra diyorlar ki 14 yıldır bu ülkede iktidar niye değişmiyor. Anamuhalefetin her gün yatıp kalkıp halka hakaret ettiği, halkı ve temsilcilerini küçümsediği bir yerde iktidar nasıl değişecek  'Kader, gayrete aşıktır' derler. Bunlarda gayret yok ama kaderlerine isyan had safhada.

 

AA

 

İSTERSENİZ 13 TANE 3 AY UZATIN
 // KASTAMONULU
SADE VATANDAŞA GİREN ÇIKAN YOK HAİNLERE GİRENİNDE HADDİ HESABI YOK ELHAMDÜLİLLAH.BETER OLSUN HAİNLER.BU ARADA SİYASETTEKİ İKTİDARDAKİ FETÖCÜLER E SIRA GELMEDİMİ DAHAAA!...
29 Eylül 2016 Perşembe 13:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler