YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan-Obama görüşmesi sona erdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın görüşmesi sona erdi. Liderler basına kapalı yapılan görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı.
Erdoğan-Obama görüşmesi sona erdi!
04 Eylül 2016 / 08:55 Güncelleme: 04 Eylül 2016 / 09:32

G20 zirvesi için Çin'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüşmesinin ardından  ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın görüşmesi saat 08.10'da başladı.

OBAMA'NIN AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Barack Obama görüşme sonrası yaptığı basın açıklamasında, "Başkan Erdoğan ve Türkiye mültecilerin yükünü yalnız taşımamalıdır. Sizi gördüğüme sevindim başkanlığım sırasında şimdiye kadar yarattığımız güçlü ittifağın devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. 

"TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜ KÖTÜDÜR"

Barack Obama'nın ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu bir araya gelişimiz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaptığımız ilk yüz yüze görüşme. Darbeye karşı verdiğiniz destekten sonra teşekkür ederim. Türkiye ve Amerika arasındaki ittifak uzun süreli stratejik ortağıyken Sayın Obama döneminde model ortaklığa dönüşmüştür bu model ortaklık devam etmektedir. Tabi bu darbe girişimiyle, terör olaylarının arka arkaya gelmesi manidar.

Dünyadaki tüm terör olaylarına karşı bir NATO ülkesi olarak ortak tavrımız vardır bundan başkası mümkün değildir. Tüm terör olaylarına karşı durmak zorundayız, terörün her türlüsü kötüdür. İyi kötü kötü terörist diye bir şey olamaz. Bölgemizde Suriye ve Irak'ta devam etmekte olan DAİŞ terör örgütüyle mücadelemiz ve bunun yanında PKK gibi, YPG gibi PYD gibi örgütlerle de mücadele etmektedir. Temennimiz Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoru oluşmasın. Bunun için de mücadelemize devam ediyoruz. 

GÜLEN'İN İADESİ

Darbe girişimi öncesi bu teröriste karşı hazırlanan dosya gönderilmiştir. 15 Temmuz'dan sonra hazırlanmakta olan dosyalar da yine ABD'den gelen heyete daha sonra teslim edilecektir. Onların da çalışmaları şu anda devam etmektedir. ABD Adalet Bakanlığından bir heyet gelmiştir. Şimdi de bizden yine Adalet Bakanlığından bir heyet aynı şekilde ABD'ye, hatta Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımız birlikte ABD'ye gidecekler orada da bu çalışmayı birlikte yapacaklardır.

 

AA

KONUŞULMAYAN GERÇEKLER NE OLACAK!!
 // KASTAMONULU
ABD YOLUN SONUNA GELDİ!...
04 Eylül 2016 Pazar 11:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler