YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Obama görüşmesi metni sıkıntı yarattı
ABD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack Obama'yla dün akşam yaptığı görüşmenin metnini değiştirdi. Metindeki "Türkiye'nin meşru müdafa hakkı" ifadesi Beyaz Saray'ın açıklamasında kullanılmadı.
Erdoğan Obama görüşmesi metni sıkıntı yarattı
21 Şubat 2016 / 21:00 Güncelleme: 21 Şubat 2016 / 20:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ABD Başkanı Barack Obama arasındaki telefon görüşmesinden sonra iki başkentten yapılan açıklamalardaki farklılıklar dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre Washington, üzerinde anlaşılan ortak metni değiştirdi.

Telefon görüşmesinin ardından ortak bir metin üzerinde anlaşıldı ancak ABD tarafından kamuoyuna farklı bir metin açıklandı. Üzerinde uzlaşmaya varılan metindeki "Türkiye'nin meşru müdafa hakkı" ifadesi Beyaz Saray açıklamasında kullanılmadı.

Türkiye'ye bölgedeki topçu ateşine son vermesi çağrısının da metne sonradan eklendiği öğrenildi.

 // Mikail midilli
Kardeşim bu saaten sonra gerivites hem türkiye hem tayip erdoğana zararverir doğuda suriyede ıraktada bize zarar veren kimse sonuna kadar gitsin ler allah devletetimize askerimize hepsine yardm etsin...
22 Şubat 2016 12:00
 // Mutlu
ABD bunu dedi, diğeri şunu yaptı, yok geçici ateşkes sağlandı vs. vs.Hepsi, oynanan tiyatronun farklı perdeleri. İslam coğrafyası kendi sorunlarını kendisi çözmedikçe bu tiyatrolar bitmez....
21 Şubat 2016 23:44
kafir
 // murtaza
kafirdir ne yapsa yeridir, ayıdan post kafirden dost olmaz....
21 Şubat 2016 23:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler