YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan o iddiayı yalanladı: İptal etmedim
Erdoğan o iddiayı yalanladı: İptal etmedim
19 Nisan 2015 08:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan iddia edildiği gibi teşekkür mitinglerini iptal etmediğini aksine tüm Türkiye'yi dolaşacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 81 ile teşekkür mitingleri düzenleme kararının, Ak Parti’nin seçim kampanyası gereği revize edildiği iddia edilmişti ama Kazakistan dönüşü gazetecilere açıklama yapan Erdoğan bu iddiayı şu sözlerle yalanladı:

'Benim çalışmalarım seçime endeksli değil. Çalışmalarımı devam ettireceğim. Toplu açılışlar yapıyoruz, gündemde olan konuları değerlendiriyoruz. Türkiye’nin değişik yerlerini dolaşacağım. 25-30 toplantı yaparım sanıyorum.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşekkür mitinglerini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitinglerine alternatif olarak görünmemesi için iptal ettiğin belirtilmişti ve Erdoğan’ın mesajlarını televizyon programlarıyla vereceği iddia edilmişti.
 
Türkiye'yi dolaşacağım!
 
(Seçim sürecinde seyahat programınız var mı? Yoksa vardı da iptal edilmesi söz konusu mu?):

Benim çalışmalarım seçime endeksli değil. Çalışmalarımı devam ettireceğim. Toplu açılışlar yapıyoruz, gündemde olan konuları değerlendiriyoruz. Türkiye’nin değişik yerlerini dolaşacağım. 25-30 toplantı yaparım sanıyorum. (Doğu’ya Güneydoğu’ya da gidecek misiniz?) Gideceğim tabi. (Sayın Başbakanla 5 haftada bir Bakanlar Kurulu toplama üzerine bir sistematiğe bağladığınız haberi doğru mu?): Ben şimdi sizden duyuyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler