YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, o görüntülere çok sinirlendi
CHP lideri Baykal ve CHP Ankara Milletvekili N.B.'ye ait olduğu iddia edilen yatak odası görüntülerinin internette yayınlandığını öğrenen Erdoğan kurmaylarına talimat verdi: Hemen kaldırın şunu
Erdoğan, o görüntülere çok sinirlendi
08 Mayıs 2010 / 11:18 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 11:23

Başbakan Erdoğan, görüntülerle ilgili iddiaları önceki gece final oylaması öncesi öğrendi. Gizli kamera kaydının yayımlanmasına tepki gösteren Erdoğan, haberi duyar duymaz kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdi...

Anayasa değişikliklerinin dün sabaha karşı tamamlanan görüşmelerine, gece yarısı iktidar kulisine ulaşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili iddialar damga vurdu. Saatler gece yarısına yaklaşırken iktidar kulisinde hızlı bir fısıltı gazetesi işledi. “habervaktim. com” adlı internet sitesinde CHP liderine ilişkin özel görüntülerin yayınlandığı bilgisi peş peşe oylamaların yapıldığı Genel Kurul’a yoğunlaşan milletvekillerinden önce danışman, koruma ve gazetecilere ulaştı. Bazı danışmanlar TBMM’nin kuytu köşelerinde laptoplar ve iphone’lardan görüntüleri izlerken, kuliste herkes birbirine “Gördün mü?”, “Duydun mu?”, “Benziyor mu?”, “Gerçek miymiş?” gibi şifreli sorular sormaya başladı. Başbakan Erdoğan, rakibine ilişkin iddiaları Anayasa değişikliğinin final oylaması öncesi bakan ve milletvekili çocuklarıyla sohbet ettiği sırada Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’dan öğrendi. Doğan, yaklaşık yarım saat önce kulise bomba gibi düşen iddiayı Erdoğan’ın kulağına fısıldayarak aktardı. Erdoğan’ın önce “tepkisiz” bir yüz ifadesiyle aktarılanları dinlediği, daha sonra yüzünün asıldığı ve sinirden yavaş yavaş kızarmaya başladığı görüldü.

1 saat sonra siteler yayını durdurdu

Beraberindeki gençlere durumu fark ettirmemeye çalışan Erdoğan, özel kaleminin kulağına eğilerek bazı talimatlar verdi. Gençleri uğurladıktan sonra da aralarında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da bulunduğu kurmaylarıyla ayaküstü bir süre konuştu. Görüntülerin habervaktim.com sitesinde yer aldığı bilgisi verilen Erdoğan’ın, kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre o sırada görüntülerin yayınlandığı internet sitesinin temsilcisi de Meclis’te, iktidar kulisi bahçesinde bazı milletvekilleriyle sohbet ediyordu. AK Parti kurmayları kendisini bulup Başbakan’ın tepkisini ilettiler. “Görüntüler bizim değil, başka bir siteden alınmış” savunmasını yapan temsilcinin uyarısı doğrultusunda 1 saat içinde sitedeki yayın sona erdirilildi.

HABERVAKTİM: Kaynak ‘metacafe.com’

Görüntüler çok sayıda internet haber sitesinin yanı sıra habervaktim’de de yayınlandı. Ancak habervaktim.com, “Kaydın kaynağı sitemiz değil, www.metacafe.com’dur (youtube benzeri bir paylaşım sitesi). Teknik verilere göre, kayıt ilk olarak 6 Mayıs gecesi metacafe.com’da yayınlandı. Kaydın yayına konuş tarihi ”6 Mayıs 10“ olarak görülüyor. Kayıt, 7 Mayıs’ın ilk saatlerinde ise pek çok haber sitesinin yanı sıra Habervaktim’de de yayınlandı” açıklaması yapıldı. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler