YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan 'O' birliğe gitti
Erdoğan ve Başbuğ'u taşıyan helikopter, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi sınırındaki saldırı sonucu şehit verdiğimiz Tekeli Tabur Komutanlığına iniş yaptı.
Erdoğan 'O' birliğe gitti
20 Haziran 2010 / 12:37 Güncelleme: 20 Haziran 2010 / 14:26

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u taşıyan helikopterler, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi sınırındaki Tekeli Tabur Komutanlığına iniş yaptı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki saldırıda şehit olan askerler için Van'da düzenlenen törenin ardından helikopterlerle sınır bölgesine hareket eden Başbakan Erdoğan ile Orgeneral Başbuğ ve beraberindekiler, yaklaşık 45 dakika süren yolculuğun ardından Şemdinli ilçesine 14 kilometre uzaklıktaki Tekeli Tabur Komutanlığına vardı.

Yoğun güvenlik önleminin alındığı bölgede, Başbakan Erdoğan ile beraberindekileri taşıyan helikopterlerin tabura inişi sırasında, beş helikopter de sınır hattında hava güvenliğini sağladı.

Irak sınırındaki bölgede askeri yetkililer tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra sivil ve askeri araçlarla Tabur Komutanlığı merkezine geçti.

Erdoğan'ın, saldırıyla ilgili bölgedeki komutanlardan bilgi alacağı ve bölgede incelemelerde bulunacağı öğrenildi.
AA

ne biz ne askerler ölsun
 // aysel çiftçi
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
20 Haziran 2010 13:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler