YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan nikah şahitliği yaptı
Erdoğan nikah şahitliği yaptı
02 Nisan 2010 22:55
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Müşaviri Recep Keskin'in nikah şahitliğini yaptı.

Başbakan Erdoğan, nikah töreninin yapılacağı Maslak'taki Sheraton Otel'e gelişinde, gelin ve damadın aileleri tarafından karşılandı. Erdoğan, daha sonra törenin yapılacağı salona geçti.

Mustafa-Ceylan Keskin çiftinin oğlu Recep Keskin ile Memduh-Fatma Yangöz çiftinin kızı Tuğba Yangöz'ün nikahını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı.

Erdoğan'la birlikte Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Muammer Güler de nikah şahidi oldu.

Nikahın kıyılmasının ardından Topbaş, evlilik cüzdanını çifte vermek üzere Başbakan Erdoğan'a takdim etti.

Erdoğan, Yangöz ve Keskin ailelerinin çocuklarının nikah töreninde kendilerinin resmi şahit, davetlilerin de fahri şahitler olarak bulunduğunu söyledi.

Bu törenle yeni bir ailenin kurulduğunu dile getiren Erdoğan, ''Vatanımıza, milletimize faydalı nesiller meydana getirsinler. Tuğba'ya da Recep'e de 'en az 3 çocuk' diyorum. Ülkemizin gerçekten kalifikasyonu yüksek aileler tarafından yetişmiş yeni nesillere ihtiyacı var. Burada tasarruf olmaz. Her doğan rızkıyla doğar. Söylenenlerin hepsi hikaye. Çünkü biz bunları hep yaşadık. İnanıyorum ki bu aile de bu konuda asla geri adım atmayacaktır'' dedi.

Evliliğin uzun bir yolculuk olduğunu, iyi ve kötü günleri bulunduğunu kaydeden Erdoğan, kötü günlerde sabır, iyi günlerde de sevgiyi paylaşmanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Erdoğan, bunun başarılması halinde güzel kurulan bu ailede zenginliklerin devam edeceğine inandığını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının sonunda evlilik cüzdanını geline teslim ederek, çifte mutluluklar diledi.

Nikah törenine, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler