YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Musul'da koalisyonda yer almazsak B planımız devreye girer
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin koalisyon güçleriyle birlikte çalışmaya kararlı olduğunu belirterek, "Kabul etmezlerse B planımız hazır. Türkiye bir kabile devleti değildir" dedi.
Erdoğan: Musul'da koalisyonda yer almazsak B planımız devreye girer
14 Ekim 2016 / 16:34 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 16:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Konya'ya giderek toplu açılış törenlerine katıldı.

Gündemine FETÖ operasyonlarını, Irak ve Suriye'deki Türk varlığını alan Cumhurbaşkanı, "Darbecilere karşı yapılanlar yapılabileceklerin en asgarisidir" dedi.

Türkiye'nin Irak ve Suriye'de koalisyon güçleriyle birlikte olmakta kararlı olduklarını ifade eden Erdoğan, "Türkiye'yi kabul etmezlerse B planımız hazır" dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklaması:

B VE C PLANIMIZ DEVREYE GİRER

"Türkiye'nin kimsenin toprağında, kimsenin egemenliğinde gözü yoktur.

Biz işte bu tecrübeyle yapmamız gerekenleri yapıyoruz. Bugün Irak'ta Suriye'de terör örgütlerinin karşısına geçmezsek yarın ne olacağını biliyoruz. Biz Irak'ta, Irak'ın birliği ve beraberliği için koalisyon güçleri içinde yerimizi almakta kararlıyız. Talebimizi bugün yarın ileteceğiz. Eğer bu olmazsa B planımız devreye girer. Olmazsa C planımız devreye girer. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir kabile devleti değildir.

TÜRKİYE BÖLGEDE UMUTTUR

Şöyle geriye doğru bir asırlık sürece baktığımızda, hatta o kadar uzağa gitmeye gerek yok Körfez Savaşı'ndan sonrasına baktığımızda görüyoruz. Onun için diyoruz ki kimse bizi içişlerine müdahale etmekle suçlamasın.

Şu bir gerçektir Türkiye güvendeyse bölgedeki herkes için bir umut vardır. Kardeşlerim yaşadıklarımızdan ders alarak, daha güçlü daha büyük bir Türkiye için çalışmak ülkeyi yönetmekle mükellef herkesin boynunun borcudur. Türkiye'nin son 14 yılı, demokrasiden ekonomiye zenginlikten adalete kadar her şeyin çok güzel olduğu bir dönem olmuştur. 

IRAK BİZİ HEM DAVET ETTİ HEM DE ÇEKİL DİYOR!

Bazıları diyor ki 'Başika'dan çıkın, çekilin'. Biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya oraya gelmedik ki. Başika'ya bizi davet eden sizsiniz. Bizi Başika'ya davet ettiniz şimdi de 'buradan çıkın' diyorsun. Kusura bakma, orada benim soydaşlarım var. Orada Türkmen kardeşlerim var, oralarda benim Arap, Kürt kardeşlerim var, bize 'gelin diyorlar, bize yardımcı olun' diyorlar ve Sayın İbadi, işte bizi ziyaret geldiğinde bizzat kendisi bu talebini yaptı. Onun üzerine biz de oraya gittik. Şimdi oradan çekilmek... Kusura bakma.

KOALİSYON GÜÇLERİNİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ

Bu milletin güvenlik güçlerini herkes bilecek. Kimdir bilecek  Koalisyon güçleri şu anda bizimle beraber hareket ediyor, eyvallah. Koalisyon güçleri neden PYD ile neden YPG ile hareket ediyor, işte bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bu koalisyon güçlerinin hemen hemen tamamına yakını bizimle dost. 63 ülke var koalisyon güçlerinin içinde, hele hele NATO ülkeleri var ki bunların stratejik ortağı biziz. Bunların bir terör örgütüyle beraber olmasını anlayamıyoruz. Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz.

 

pkk gerçegi
 // murat akkaya
Bir gecede tankıla topuyla silahıyla üretile daeş .Türkiyeden artık istedigini alamayacagını anlayan abd ortadoguda hem silah satacak hem istedigi gibi bir kürdistan kurmak için deaşı piyon gibi kullanıyor .Amaç Türkiyeyi buradan uzak tutmak için yapmadıklarını bırakmadılar ama türk milletini hesaba katamadılar yüzyıldaha geçse bizi anali edemezler....
14 Ekim 2016 19:42
TAYYİP BEY SÜNNİ DİYE Şİİ ŞEBİHALARA YALAKALIK EDECEK ÇOK LAİKÇİ VAR.
 // hursit dilaver
bunların niyeti SÜNNİ KATLİAMI YAPMAK. bizim laikçi beyazlar, batılı efendilerinden aldığı talimatlarla hemen karşı çıkmaya başladılar.domuz gibi biliyorlar,güneydeki PKK koridorunu.musuldaki 2 milyonun turkiyeye sürüleceğini.o bölgeye iranın şii askerlerinin geleceğini.ve o bölgede hiç bir türkmen ve sünni halk kalmıyacağını..ve bol bol sunni ktliamı olacağını..BİZİM CUMH.ELİTLERİ LAİKÇİ OLDUĞUNDAN SÜNNİ NEDİR BİLMEZLER.TAYYİP SÜNNİ DİYE DUYDULARSA,MUHAKKAK İRANIN Şİİ ŞEBİHALARINI TUTARLAR...
14 Ekim 2016 Cuma 17:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler