YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Muhalefete seve seve yardımcı olurum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Benim seçim bildirgelerini okudum şeklinde bir beyanım olmadı. Ama muhalefet böyle bir talepte bulunursa, ben seve seve yardımcı olurum. Onlar siyaset acemisi" dedi.
Erdoğan: Muhalefete seve seve yardımcı olurum
30 Mart 2015 / 16:40 Güncelleme: 30 Mart 2015 / 17:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Slovenya'nın başkenti Lubliyana'da, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda baş başa görüştü, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenyalı mevkidaşı Pahor ile ortak açıklama yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün iki anlaşma imzaladık. Bu iki anlaşmanın hayata geçirilmesi ve süratle mesafe almamız bizim için önemli. Bu konudaki kararlılığımızı liderler noktasında ortaya koymuş durumdayız. Kara savaşlarının yüzüncü yıl dönümü için kendilerini, Çanakkale'ye davet ettim. "

12 bin 500 kişilik DEAŞ listesi

"Terör lokal bir konu değildir, terör uluslararası bir konudur. Şuan bizim ülkemize giriş yasağı koyduğumuz yaklaşık 12 bin 500 kişilik bir liste sözkonusudur. Yakalayıp ülkelerine gönderdiklerimiz de oldu. Şimdi bize böyle isimleri vermeleri lazım ki, biz de onlara engel olalım."

"Seçim bildirgesini okudum demedim"

Erdoğan, seçim bildirgesi ile ilgili sorulan bir soruya, "Benim seçim bildirgelerini okudum şeklinde bir beyanım olmadı. Ama muhalefet böyle bir talepte bulunursa, ben seve seve yardımcı olurum. Çünkü ben ülkemde 40 yıldır siyaset içinde olan birisiyim. Onlar siyaset acemisi, tecrübelerimi kendileriyle paylaşmış olurum." şeklinde cevap verdi.

Yemen'deki olaylar

Yemen'deki olayların, İran'ın nükleer çalışmalarıyla ilgili olduğunu asla kabul etmek mümkün değil. Yemen'in toprak bütünlüğüne bir saldırı var. Hem dışardan, hem içerden. Yemen'in toprak bütünlüğünü, mezhepler arası bir çatışmanın her geçen gün kayba uğrattığını söyledik. Biz de bu noktada Suudi Arabistan'ın başlattığı operasyonu destekliyoruz.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler